В Болграді пройшов перший день благодійного фестивалю “Смачний баранчик” в рамках Бессарабського економічного форуму (Фото)

В Болграді пройшов перший день благодійного фестивалю “Смачний баранчик” в рамках Бессарабського економічного форуму (Фото)

В Болграді пройшов перший день благодійного фестивалю “Смачний баранчик” в рамках Бессарабського економічного форуму (Фото)

У Болграді пройшовБессарабський економічний форум, в рамках якого 18-19 травня проводиться благодійна виставка-ярмарок «Смачний баранчик». На ній представлені товари та послуги виробників промислової та кулінарної продукції підприємців і майстрів народних ремесел Бессарабії. На ярмарку побували журналісти інтернет-видання “Махала”.

“Смачний баранчик”став своєрідною частиною економічного форуму і проводиться за традиціями фестивалю «Гергьовденски панаир», який встиг набути своєї популярності ще до повномасштабного вторгненняі був не менш важливим по значущості за відомий Винний фестиваль.

Виставка-ярмарок, які форум, сприяє плідній співпраці. Представники бессарабських ремесел та кулінарних виробів рекламували свій товар, послуги та компанії в цілому. Одним із таких представників став і Одеський державний аграрний інститут, який рекламував свою продукцію (мікрозелень) та послуги. Представники інституту розповіли, що якщо споживач сумнівається у якості продукту, то він може надіслати до них зразки до багатопрофільної лабораторії ветеринарної медицини, де зроблять фізико-хімічний аналіз продукту. Атакож до інституту можна надіслати зразки крові хворої тваринки на виявлення хвороб.

«Ця подія для нас є дуже актуальною, оскільки ми можемо зробити презентацію інституту, його спеціальностей, а також послуг, які в ньому надаються», – поділилася декан факультету економіки та управління Тетяна Олександрівна Мацієвич.

На ярмарку представляли свою продукцію місцеві виробники промислових та продовольчих товарів, а саме сувенірну продукцію, одяг, традиційні бесарабські страви, товари для здоров’я йкраси тощо. Ярмарок має благодійну мету, оскільки усі зібранні кошти будуть спрямовані на потреби 88 окремого батальйону морської піхоти.

«Для нас фестиваль є дуже важливим, бо він дав нам можливість підтримати та закрити потреби для наших хлопців, адже саме завдяки воїнам ми й маємо можливість продовжувати жити та роботи свої буденні справи, а інколи, наприклад, як сьогодні, можемо навіть посміхатися і трохи радіти», – каже одна із волонтерок Любов.

Окрім того, що відвідувачі події могли придбати товари від місцевих майстринь, вони також мали можливість зіграти в безпрограшну лотерею, де можна було виграти гарячі напої, смаколики, сувеніри, а також вино. Й до того ж завдяки форуму волонтери вперше провели аукціон та розіграли три тубуси від відпрацьованих мін 80 та 60 калібрів, які їм передали наші захисники. Тубуси розмальовували вихованці Болградського Центру дитячої та юнацькоїтворчості, а їх стартова ціна сягала 500 гривень. Ця ініціатива виявилася дуже вдалою, адже волонтерам вдалося продати усі три тубуси та вилучити з аукціону 6000 гривень.

Аби розбавити різноманітність страв, напоїв та спілкування, організатори зробили концертну програму за участю місцевих колективів: народного ансамблю “Натхнення”, студії флай-йоги,  танцювальної студії “Fly”, колективу “Радість”, представників КЗ “Центру культури та дозвілля”. Окрім цього на концерті виступив бард тазаслужений діяч мистецтв України – Володимир Гонський. 

В перший день ярмарку волонтерам вдалося зібрати 34 200 гривень.

Нагадаємо, що ярмарок триватиме й сьогодні, 19 травня. Тож покваптесь аби не пропустити подію та встигнути насолодитися смаколиками і атмосферою. Він проходить за адресою: вулиця Інзовська, 170 (другий корпус Центру культури та дозвілля).