В мережі з’явився віртуальний музей про одеську їжу: що відомо

В Одесі з’явився музей «Стара смачна Одеса», який люди зможуть відвідати у соціальній мережі. Ініціативу взяла на себе одеська журналістка та гастроблогерка Юлія Сущенко.

Про це повідомляє «Культурометр».

Одеські каратистки здобули медалі на змаганнях в ОАЕ

Як прийшла ідея для створення

Як розповіла виданню Юлія Сущенко, ідея виникла завдяик тривалому захопленню гастрономічними традиціями різних народів та країн. Як наголосила жінка, у багатьох країнах до подібних питань ставляться дуже відповідально, тож дбають про збереження пам’яті щодо культури кулінарії. Зокрема, в Італії, Франції, Великобританії та Австрії таку тенденцію бережуть та розвивають. В Україні ж наразі культура збереження кулінарних традицій лише набирає обертів. 

Відтак жінка вирішила, що одеська кухня заслуговує окремої уваги та збереження. Більшість традицій та рецептів втрачені, деякі продукти, якими славилась Одеса, все важче й важче придбати. 

«Експонати у мене реальні та віртуальні. Живі артефакти я шукаю на Староконці та барахолках в інших містах, у сімейних архівах, щось приносять друзі, знаючи, що я захоплююся цією темою», — розповіла Юлія Сущенко. 

Історія Одеси

Що відомо про експонати

Як розповіла жінка, частина колекції з віртуальних експонатів зберігається, як скани та фото різних цитат з текстів письменників, картин натюрмортів, дач, сценок з кафе, вирізок з газет. За словами Юлії, віртуальних експонатів у неї значно більше, ніж реальних: останні вона має у вигляді книг, фото, зошитів та значків. 

Де відвідати музей та як долучитися

Наразі музей можна «відвідати» лише у соцмережі Facebook. Публікувати свої архіви стосовно одеської куланарії можуть й інші користувачі. Юлія просить дотримуватися лише двох правил: публікувати лише тематичну інформацію та не сваритися. 

«Звертаюся до всіх знайомих та незнайомих, якщо у вас є щось цікаве: старі фото, меню, салфетки, етикетки, реклама, посуд, значки, непотрібні старі зошити із записами і т.д. — готова все це забрати. Якщо не хочете віддавати — сфотографуйте та викладайте у групу», — заявила Юлія: «Розкажіть, які столи накривали ваші мами та бабусі на свята, чому вони вас навчили, що передається у вашій сім’ї у спадок, які смаки ви передаєте своїм дітям».

Одеса

Як справи у реальних музеїв Одеси