В Одесі 5-класниця опинилася в реанімації: свідчення батьків учнів не збігаються – подробиці (Відео)

logo


Мати учениці, яка стала жертвою булінгу в Одесі

Одеса

15.03.2019 21:41

Мати однокласника Софії скаржиться – її 11-річний син також регулярно стає жертвою шкільного булінгу з боку школярів

З-за парти – на лікарняне ліжко. В Одесі 5-класниця впала у кому через булінг однолітків. На цьому наполягають батьки, які звинувачують керівництво школи у недогляді за учнями. Тим часом у департаменті освіти з цим не згодні і шукають причини у стані здоров’я дитини. У ситуації розбиралася Ольга Дунська.

Десятирічна Софія нині у неврологічному відділенні лікарні.

«Дівчинка була в комі, стан задовільний», – розповів батько Софії Андрій Потатуркін.

Мати школярки Наталя каже, що дитина налякана. При спогадах їй стає погано.

За темою

Як Софія потрапила до лікарні – розповідає її тітка.

«Хлопці на фізкультурі її кілька разів ударили по голові м’ячем, дитина прибігла в істериці в школу, в клас, там ще натиснула на неї класний керівник. Дитина зовсім увійшла в транс і втратила свідомість в класі», – каже Оксана Толкачьова.

Коментувати стан здоров’я дівчинки її мати лікарям заборонила.

«Мама написала письмову відмову. Заява: прошу вас заборонити розголошувати відомості про стан моєї дитини», – коментує головний лікар дитячої клінічної лікарні №3 Олена Артьомова.

Батьки Софії кажуть, у школі відбуваються постійні цькування серед однолітків. Через це дівчину навіть хотіли перевести до іншого навчального закладу.  

«Я говорила з класним керівником, який зараз і початкових класів, говорила, що Соня не хоче ходити в школу. У директори не була так як не хотіла розголосу, нам там вчитися», – пояснює мати Софії Наталя Гриньова.

10-річна Софія – не єдина у класі, хто відчуває цькування, скаржаться батьки. Розповідають, колектив штучно розділений на сильних та слабких

Мати однокласника Софії скаржиться – її 11-річний син також регулярно стає жертвою шкільного булінгу з боку школярів.

«Починається все з нецензурної лайки, ображань, доводять до нервового апогею. Коли перехоплює через край – в хід йдуть ноги, руки і все інше», – розповідає мати однокласника Софії Світлана Варзанова.

Інші батьки закиди в булінгу відкидають.

«Немає булінгу у нас в класі, просто дуже багато хлопчиків, які один одному намагаються щось довести», – запевняє мати однокласника Софії Євгенія Діденко.

Директор школи переконує – жодного разу до неї не надходили скарги від батьків щодо цькування однолітків.

«Коли все сталося, я подзвонила класному керівнику і запитала, чи може до неї зверталася мама Софії, але сказала не зверталася. Це взагалі сам по собі складний клас був, ще з початкової школи», – розповідає директорка школи Олена Гусейнова.

На скандал у школі відреагували в ювенальній превенції та департаменті освіти. Окрім можливого булінгу, там шукають причини погіршення стану дитини у хронічному захворюванні Софії.

«Буде створена комісія в школі, за результатами роботи будуть прийняті рішення: або дисциплінарні, або адміністративні, або якогось іншого роду», – прокоментувала заступниця директора департаменту Освіти та науки Одеської міськради Ольга Дума.

Чиновники обіцяють оприлюднити результати перевірки протягом тижня. Тим часом, батьки дітей, які постраждали від булінгу, вирішили шукати винних через суд.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, «5 канал»

Відео за темою