В Одесі арештували голову виборчкому, який платив по тисячі гривень за голоси

logo


В Одесі суд взяв під арешт голову виборчкому та місцевого жителя. Вони платили по тисячі гривень за голосування за певного кандидата на пост Одеського міського голови.

Як повідомляє МВС, Київський районний суд м. Одеси обрав двом фігурантам запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави для кожного у розмірі понад 600 тисяч гривень. Їх затримали 15 жовтня під час отримання майже 45 тисяч доларів США, які призначалися для підкупу виборців. Також з’ясувалося, голова комісії вже притягувався до відповідальності за скоєння злочинів, пов’язаних з виборчим процесом. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України.

Тим часом, на Київщині поліція затримала кандидата в голови об’єднаної територіальної громади. Чоловік намагався підкупити виборців, розпочато розслідування.

Підкупу виборців стосується п’ята частина всіх кримінальних проваджень, відкритих за фактом порушення виборчого процесу, розповіли в Нацполіціі.

На 208 окрузі в Чернігівській області раніше виявили виборчу сітку з підкупу виборців на виборах народного депутата, сітка налічує 5000 тисяч чоловік.

image