В Одесі ефективно працює програма безкоштовної стерилізації безпритульних тварин (відео)

В Одесі ефективно працює програма безкоштовної стерилізації безпритульних тварин (відео)

Про це повідомляє інформаційне видання «Український Південь» з посиланням на сайт Одеської міської ради. У повідомленні йдеться про наступне:

«В Одесі практично 15 років діє Міська цільова програма охорони тваринного світу та зниження чисельності безпритульних тварин. Одеса стала першим українським містом, де було впроваджено таку ініціативу. Згодом цю Програму було рекомендовано Міністерством екології та природних ресурсів України іншим містам нашої країни.

З 2007 року кількість безпритульних собак скорочено з 60 тисяч до 3,5 тис. особин у 2021 році. Більшість з них вакциновано та стерилізовано.

«КП «Муніципальний центр екологічної безпеки» виїжджає за зверненнями громадян. Якщо є тварина, яку необхідно стерилізувати, працівники підприємства забирають її, проводять усі необхідні заходи. Потім тварина повертається в природне місце існування», – розповіла керівник Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Марина Савченко.

Введення процедури реєстрації стерилізованих тварин та їх чіпування дозволило контролювати спалахи захворюваності, проведення ревакцинації та ін.

Програма закінчила свою дію у 2021 році. Сьогодні підготовлено і на найближчу сесію Одеської міської ради буде винесено проєкт Програми охорони тваринного світу та зниження чисельності бездомних тварин на 2022-2027 роки, яка дозволить проводити подальшу роботу з вилову, перетримання, надання першої ветеринарної допомоги та стерилізації тварин.

Серед основних напрямків нової Програми – удосконалення роботи та переоснащення служби вилову, надання ветеринарної допомоги, вирішення проблеми поховання тварин, у тому числі домашніх».