В Одесі голова ДВК вимагала у виборця “відкріпний талон”

logo


Суперечка виникла не лише через вимогу надати нне передбачений вибочим законодавством документ, а й через те, що голова ДВК відмовлялася повертати надане журналістом посвідчення, доки не отримала розпорядження з окружної виборчої комісії припинити беззаконня.

«Голова комісії, яка відмовилась представитися, сказала виборцю, що талони потрібні членам ДВК нібито «для здачі в реєстр». Зрештою, журналіст зміг проголосувати. Однак голова комісії повідомила, що і надалі планує просити у виборців відкріпні талони», — зазначили в Одеському відділенні Комітету виборців України.

Представники спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області наголосили: члени ДВК не мають права вимагати у виборців, що змінили місце голосування, довідку про зміну голосування.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні другого туру штаб кандидата у Президенти Володимира Зеленського розповсюдив у Фейсбук повідомлення, що не всі бажаючі змінити місце голосування можуть встигнути отримати сумнозвісні «відкріпні талони» (які раніше використовувалися для фальсифікацій на кількох виборах президента України). Водночас у штабі Зеленського “заспокоїли” своїх прихильників, що проголосувати можна й без “відкріпного талона” (документа, який не передбачений чинним законодавством про вибори).

Сьогодні, 21 квітня, відбувається повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Голосування триває з 8 до 20 години, на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни перебування.

До виборчого бюлетеня включено двох кандидатів, які за підсумками першого туру виборів 31 березня одержали найбільшу кількість голосів, — шоумена Володимира Зеленського та чинного Главу держави Петра Порошенка.

Для проведення виборів утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном працюватиме 101 виборча дільниця.

Водночас, згідно з рішенням Центральної виборчої комісії, президентські вибори не організовуватимуться і не проводитимуться на території анексованого Криму та у 12 із 21 виборчих округів Донецької області й у 6 округах із 11 в Луганській області.

Читайте також: Явка виборців на 194 округах — 18,04%

Орієнтовна кількість виборців — понад 29 млн громадян. 325 тисяч 604 українці скористалися тимчасовою зміною місця голосування.

139 українським громадським організаціям надано право мати офіційних спостерігачів під час президентських виборів.

Крім того, Центральна виборча комісія зареєструвала 2700 офіційних спостерігачів від 20 міжнародних організацій та 21 іноземної держави.