В Одесі група зловмисників вимагала гроші за сприяння в судових процесах

Із клієнтами зловмисники контактували дистанційно.

В Одесі співробітники Служби безпеки України затримали злочинне угрупування, члени якого незаконно вимагали гроші від учасників судових розглядів. Зловмисники обіцяли сприяти у нібито позитивному вирішенні питань в судових органах.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Читайте також:

Керівництво страхової компанії у Києві обікрало клієнтів на 80 мільйонів гривень

Уточнюється, що четверо чоловіків через особисті зв’язки підшукували громадян, справи яких перебували на розгляді у судах. За різні суми грошей зловмисники пропонували їм сприяння у нібито винесенні судових рішень, які звільняли б їх від адміністративної або кримінальної відповідальності. Але насправді впливу на судові рішення в них не було.

Гроші за «послуги» громадяни мали перераховувати на банківську картку. Усі контакти зі своїми клієнтами зловмисники здійснювали дистанційно: телефоном або через мережу.

Правоохоронці задокументували десять випадків протиправної діяльності групи. Під час обшуків за місцями проживання фігурантів справи в Одесі та Запорізькій області правоохоронці виявили понад 100 SIM-карт мобільного зв’язку, кредитні та платіжні банківські картки, термінали мобільних телефонів, електронно-обчислювальну техніку із доказами незаконних дій.

Читайте також:

У Києві студент-іноземець хотів «нагріти» аграріїв фальшими доларами

Наразі вирішується питання про повідомлення підозри учасникам угруповання за ч. 4 ст. 190 («Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, ймовірно причетних до діяльності організованого угруповання.

Нагадаємо, раніше силовики СБУ затримали одного зі своїх співробітників, який разом зі спільником вимагали понад 35 000 грн з місцевої мешканки. За гроші вони обіцяли повернути жінці авто, яке вилучили поліцейські. Крім того, вони гарантували нібито невтручання правоохоронців у її підприємницьку діяльність.Читайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.