В Одесі НАБУ проводить обшуки у пов’язаних із Трухановим бізнесменів та чиновників

logo


Одночасно обшукують два десятки об’єктів.

Сьогодні, 2 липня, в Одесі співробітники Національного антикорупційного бюро проводять одночасно 20 обшуків у офісах та за місцями проживання підозрюваних у розтратах бюджету міста.

Як повідомив голова територіального управління НАБУ Володимир Деулін, обшуки проводяться у провадженнях щодо купівлі будівлі заводу «Краян», незаконного викупу аеродрому «Застава» нібито для розширення цвинтаря, приватизації комунальних підприємств та спроби захоплення території аеродрому «Шкільний». Усі ці справи об’єднані у одне провадження і встановлено коло осіб, які, ймовірно, брали участь у схемі. Нанесену міському бюджету шкоду у НАБУ оцінюють у більше півмільярда гривень, пише «Думська».

До ймовірної групи входять чиновники мерії Одеси і посадові особи комерційних підприємств. Їхні дії кваліфікували за частиною 5 ст. 191, частиною 2 ст. 364 і частиною 3 ст. 209 КК України — «привласнення, розтрата коштів», «зловживання владою або службовим становищем» та «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Місцеві видання зазначають, що обшуки, зокрема, відбувались у ресторані «Бабель Фіш» у центрі Одеси та у маєтку впливового бізнесмена Володимира Галантерніка, якого пов’язують з мером міста Геннадієм Трухановим.

Нагадаємо, раніше Труханову повідомляли про підозру в недостовірному декларуванні доходів за 2015-2016 рік, йшлося про майно загальною сумою понад 50 мільйонів гривень.

Як зазначає САП, ця справа нині слухається у Вищому антикорупційному суді.

Тим часом в Апеляційній палаті Антикорупційного суду перебуває справа, в якій Труханова звинувачують у заволодінні коштами бюджету у сумі понад  92 млн гривень під час придбання приміщення заводу «Краян» за вдвічі завищеними цінами.

Відео

Антикорупційна прокуратура та НАБУ взялися за лондонське майно Геннадія Труханова

Слідчі перевіряють інформацію про наявність у мера Одеси офшорів та нерухомості у столиці Об’єднаного Королівства. Вісім об’єктів, які пов’язують із Трухановим, зокрема трикімнатну квартиру за п’ять мільйонів доларів у самісінькому центрі Лондона, виявили журналісти BBC Panorama. Усе майно придбано через офшорну корпорацію «Рубікон Груп», чотири компанії якої перебували під контролем мера Одеси. 

Антикорупційна прокуратура та НАБУ взялися за лондонське майно Геннадія Труханова