В Одесі невдовзі з’явиться болгарська середня школа

logo


image

В Україні з чотириденним візитом перебуває віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ Республіки Болгарія Єкатерина Захарієва.

Під час переговорів з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою (на знімку) сторони домовилися провести найближчим часом українсько-болгарський бізнес-форум і Міжурядову комісію з питань торговельно-економічного співробітництва, інформує прес-служба МЗС України.

Окремою темою обговорення стала міжпарламентська взаємодія, а також захист прав та інтересів національних меншин. «В Україні мешкає найбільша болгарська громада у світі — понад 200 тисяч осіб. Українські болгари є частиною національного багатства України, невід’ємною складовою нашого суспільства. Ми домовилися з колегою, що будемо в конструктивному дусі вирішувати всі питання, пов’язані з освітою. Це стосується і української мови в Болгарії, і болгарської мови в Україні», — заявив Дмитро Кулеба.

Аби цей процес став практичнішим, міністри вирішили пришвидшити відкриття Українського культурно-інформаційного центру в Софії та болгарської середньої школи в Одесі.

Крім того, вони підписали План консультацій між міністерствами закордонних справ України та Республіки Болгарія на 2020—2021 роки, а також поклали квіти до Стіни пам’яті біля Михайлівського Золотоверхого собору, вшанувавши пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України.

Факт

Відтепер Вікіпедія пише Kyiv, а не Kiev. Як пояснив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, складність полягала в тому, що Вікіпедія використовує той варіант написання, який більш поширений в авторитетних джерелах. Багаторазові доводи українців, що він неправильний, не діяли — у відповідь пояснювали, що це суто технічне питання кількості згадок. Проте завдяки інформаційній кампанії #KyivNotKiev ситуацію вдалося змінити.

Фото прес-служби МЗС України.