В Одесі посеред міста бачили змій: відпочивальники налякані

logo


Фахівці кажуть, що ці вужі безпечні.

Одеські відпочивальники налякані, бо у кількох частинах міста бачили змій: центрі, на узбережжі і у воді. До місцевого зоопарку люди телефонують з проханням впіймати гадюк. Звідки вони взялися і чи небезпечні, у ТСН.19:30.

Єдиний на все місто серпентолог працює у місцевому зоопарку. За його словами, ці водяні вужі поширені в регіоні. Він каже, що йому часто доводиться рятувати поранених плазунів, яких люди забивали камінням. Фахівець переконує, що усі змії, які плавають в українських водах, —  безпечні.

Читайте також:

На Львівщині жінка потрапила до реанімації після укусу змії

За останні десять років вони стали частіше потрапляти людям на очі, бо значно збільшилась їхня чисельність. «Потепління клімату позначається на збільшенні чисельності цих вужів, бо вони живляться рибою і жабами», — пояснив директор одеського зоопарку Ігор Бєляков.

Врятованого вужика кілька днів протримають у тераріумі. Переконавшись, що все гаразд, випустять у лиман. На пірсі, де спіймали плазуна, нині відпочивальник з Рівненщині ловить креветки. Каже, що бачив дельфінів і навіть морського ската, а вужа ні.

ВідеоВ Одесі на узбережжі відпочивальників наполохали змії

Плазунів бачили одразу в кількох місцях: в центрі міста, на узбережжі і навіть у воді. До місцевого зоопарку чи не щодня телефонують з проханням впіймати змій. Звідки вони взялися і чи вони небезпечні — з’ясовувала ТСН.  

В Одесі на узбережжі відпочивальників наполохали змії

За десять років роботи на пляжах не було жодного нападу змії на людину, каже рятувальник Юрій. Що робити у такому випадку, він знає з інструктажів. «Перша допомога: треба відразу укус висмоктати і виплюнути в сторону. Далі звернутися або до рятівнику, або в медпункт», — каже рятувальник Юрій Рощеня.

Непрофесіоналам медики радять не діяти самотужки, а кликати допомогу, бо у рятувальників є ліки на такий випадок.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук.