В Одесі провели випробування подарованих США катерів Island

logo


Нові катери Військово-морських сил типу Island, які подарували США, у суботу, 9 листопада, пройшли перші ходові випробування після доправлення в Україну. Про це повідомив прес-центр командування ВМС.

Випробування у відкритому морі пройшли за участю командувача флоту Ігоря Воронченка і його першого заступника Олексія Неїжпапи.

Наступним етапом стане озброєння катерів.

фото ВМС України

Після завершення низки випробувань, патрульні катери Р190 «Слов’янськ» і Р191 «Старобільськ» будуть включені до складу Військово-морських сил і почнуть чергування у водах Чорного й Азовського морів.

Нагадаємо, американські патрульні катери Drummond і Cushing були передані Україні у вересні 2018 року. У жовтні 2019 року їх доправили в Україну на суховантажі Ocean Freedom.

Патрульні катери класу Island – це клас швидкохідних патрульних катерів для Берегової охорони США, призначений для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій у прибережних водах. Вони мають двовальну дизельну енергетичну установку потужністю 5,280 кінських сил (3,940 кВт), яка забезпечує швидкість до 29,5 уз (54,6 км/г). Довжина корпусу катера – 33,53 м, ширина – 6,4 м, осадка – 2 м, водотоннажність – 165 тонн.

Обидва патрульні катери побудовані 40 років тому, здатні виходити в море при потужних штормах, і виконувати покладені на них завдання у складних умовах, вести вогонь.