В Одесі велика потреба в донорах крові: як записатися

В Одесі велика потреба в донорах крові: як записатися

Донація триває всього 15- 20 хвилин

На завтра в Одесі потрібно 20 людей, які готові стати донорами крові. Так, стало відомо, що 14 листопада одеситів та гостей міста запрошують долучитися до донацій для військових. Телеграм-канал Донор Одеса повідомив, що наразі є велика потреба в донорах 2(-),3(+), 3(-). Донація проходитиме у Приморському районі з 9 до 12 години ранку. Крім того, здати кров можна буде на Слобідці з 9:00 до 12:00.Якщо у вас є бажання доєднатися, то необхідно попередньо зареєструватися за посиланням. Після реєстрації Вам зателефонують та підтвердять, що треба приходити. В Донор Одеса також підкреслили, щообов’язково необхідно перевірити чи немає у вас абсолютних або тимчасових протипоказань. 

Міф 1: Донор може «підхопити» інфекцію.

Факт: Донорство безпечне на 100%. З кров’ю контактують лише два предмети: скарифікатор (інструмент для проколювання пальця) та голка гемакона (контейнер для забору та зберігання крові). Вони стерильні. Застосовувані інструменти при вас викидають. 

Міф 2: Донорство шкодить здоров’ю

Факт: здавати кров корисно, оскільки для донора це- профілактика серцево-судинних захворювань; — стимуляція кісткового мозку; — розрідження крові (зменшується ризик утворення тромбів); — омолодження (поповнення нових і здорових клітин крові); — іноді — очищення шкіри.

Міф 3: Здавати кров боляче.

Факт: Незручностей від болю набагато менше, ніж, наприклад, від «уколів краси» або татуювання. Процедура здачі крові триває недовго, 10-12 хв.

Нагадаємо, що в Одесі до міської акції «Здай кров — врятуй життя» в рамкахпроєкту «Донор Одеса» вчергове долучилися співробітники Центру первинної медико-санітарної допомоги №16. Цього разу донорську кров у міському відділенні трансфузіології здали 12 працівників Центру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися пронайважливіші події!