В Одесі задля безпеки закривають єдиний український театр, але містяни взялися за порятунок

logo


В театрі нарікають, що їм не дають часу, щоб виправити ситуацію.

Закрити єдиний в Одесі український театр вимагають тамтешні рятувальники. За позовом пожежників рішення про закриття театру ухвалили вже суди двох інстанцій. На думку перевіряючих, приміщення театру — небезпечне. Під час позапланової перевірки тут знайшли 56 порушень, але звістка про закриття театру збурила одеситів і тепер вони збирають гроші для облаштування протипожежної безпеки, йдеться в ТСН.19.30.

Натяжна стеля, ковролін  на підлозі — легкозаймисті. А системи димовидалення немає. Театр — зона ризику і його треба закрити. Це  висновки надзвичайників, які вони скерували до суду.

Під час першої перевірки пожежники зробили 56 зауважень. В театрі кажуть – 53 з них вже виправили. Попри це, суди двох інстанцій погодилися, що театр має бути закритий до усунення всіх порушень. Актори мають піти у безоплатні відпустки.  «Заробітна платня отримується людьми лише за виконану роботу, якщо закривають театр, люди ідуть у відпустку, ну добре місяць вони витримають, а далі що? Ми просто загубимо труппу, нам потрібні не лише гроші, а ще й час, гроші виділяють – ми це робимо», — каже директор Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька Юлія Пивоварова.

Пожежні, звісно праві, безпека — понад усе.  Одесити з цим погоджуються. Але їм невтямки, чому перевіряльники десятиліттями не помічали цих порушень. А тепер не можуть дати хоча б кілька місяців на їх усунення. Кажуть, зараз театр карають за роки недофінансування культури державою.  А він — єдиний український в Одесі.

Будівля театру – пам’ятка архітектури. Звісно, що сучасним вимогам протипожежної безпеки вона не відповідає. У рекордні строки заклад оснастили системою протипожежної сигналізації та оновили систему пожежного водопостачання. Але в ДСНС й далі наполягають на закритті.

Щоб врятувати театр, одесити навіть розпочали збір коштів на систему димовидалення, але навіть якщо назбирають необхідні два з половиною мільйони гривень, потрібен тендер, зміни в  проектній документації. Бюрократична тяганина забере багато часу, а стара будівля зими без опалення просто не переживе.

Кореспондент Олена Черняєва