В Одесі закрили пляж, біля якого зазнав аварії танкер «Делфі»

Рішення ухвалено у зв’язку з продовженням витоку нафтопродуктів.

Танкер "Делфі" зазнав аварії в листопаді 2019 року / фото УНІАН

Танкер «Делфі» зазнав аварії в листопаді 2019 року / фото УНІАН

В Одесі влада закрила пляж, біля якого в 2019 році зазнав аварії танкер «Делфі» (Delfi).

Читайте такожВ Одеській ОДА заперечують витік з аварійного танкера «Делфі»

Як повідомили в прес-службі мерії, 25 червня відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як зазначається, комісія розглянула питання про додаткові заходи безпеки на території пляжу «Дельфін», біля якого знаходиться зазначений танкер-бункерувальник.

За даними прес-служби, комісія ухвалила рішення про обмеження доступу відпочивальників на пляж — в районі траверсів 10 і 10а.

«Рішення ухвалено у зв’язку з триваючою витоком нафтопродуктів з танкера, а також, з огляду на інформацію Державної екологічної інспекції в Одеській області про перевищення нормативів допустимих концентрацій нафтопродуктів і забруднення води в районі траверсів 10 і 10а пляжу «Дельфін», — повідомили в мерії.

Як повідомляв УНІАН, в листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси зазнав аварії танкер «Делфі» (Delfi) з трьома українцями на борту. Через шторм його віднесло до пляжу «Дельфін» в Одесі. Водолази евакуювали трьох членів екіпажу. В результаті аварії танкера було забруднено узбережжя.

Читайте такожВ Одесі стався новий витік забруднюючих речовин з аварійного судна «Делфі»

Також з’ясувалося, що у танкера були проблеми з судновими документами. Як одна з версій обговорювалась можливість його участі в незаконній дозаправці суден. Але Держприкордонслужба цей факт не підтвердила.

У лютому 2020 року прокуратура повідомила капітану танкера про підозру за частиною 1 статті 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту) КК України.

За версією слідства, зокрема, він проігнорував попередження про шторм і відмовився від запропонованої допомоги, чим поставив під загрозу життя членів екіпажу і безпеку в акваторії Одеського морського порту. Це призвело до аварії. Надалі це судно почало дрейфувати і потрапило на мілину в акваторії порту.

Судновласник пообіцяв прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» до 31 березня. Зокрема, танкер планували розрізати на частини або відбуксирувати його. Однак судно так і не прибрали з узбережжя в обіцяний термін через карантин у зв’язку з розповсюдженням COVID-19.

21 травня мер Одеси Геннадій Труханов повідомив, що з борту «Делфі» стався витік нафтопродуктів. Тоді пальне, яке витекло, оперативно прибрали.

16 червня голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций заявив, що судновласник обіцяє прибрати танкер до 25 червня.

21 червня було зафіксовано новий витік нафтопродуктів з аварійного танкера, площа «плями» досягла 400 квадратних метрів. Чиновники запевнили, що її локалізовано за допомогою бонів. За фактом витоку прокуратура почала кримінальне провадження.

23 червня депутат Одеської міської ради Олександр Захаров заявив, що від танкера розтікається забруднююча речовина в сторону інших пляжів. При цьому він оприлюднив відповідний фотознімок, але Одеська ОДА це заперечувала.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на
Телеграм канал УНІАН.Туризм.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter