В Одеській області чоловік захворів на ботулізм

На початку цього тижня лікарі Болградської центральної районної лікарні, що на Одещині, зафіксували випадок ботулізму – гострого інфекційного захворювання, що викликається токсинами, які виробляє бактерія Clostridium botulinum.

Про це
повідомляє «Бессарабія INFORM».

Постраждалим виявися 76-річний мешканець села Кубей Болградського району.

За словами генерального директора КНП «Болградська ЦРЛ» Віктора Дішлі, чоловіку пощастило залишитися живим. Адже він звернувся за медичною допомогою більш ніж через тиждень.

Чоловік
вирішив поїсти консервацію домашнього виготовлення. Вже потім він згадав, що кришка на цій консервації здулася. Але його цей факт не зупинив.

Перші симптоми ботулізму з’явилися у літнього чоловіка вже вночі у вигляді появи блювоти. На ранок стали виявлятися інші класичні для цього захворювання ознаки – діарея, труднощі під час ковтання, а також двоїння в очах, затуманений зір.

За словами лікаря, саме після таких симптомів без медичної допомоги наступає смерть.

Саме проблеми з
зором змусили чоловіка звернутися до офтальмолога Болградської районної лікарні майже через тиждень. Але щоб виключити наявність пухлини у головному мозку, а також його можливе органічне ураження, офтальмолог направив пацієнта на МРТ (магнітно-резонансна томографія – авт.). А коли за результатами дослідження все це було виключено, чоловіка госпіталізували в інфекційне відділення лікарні, де було зібрано весь анамнез і поставлено остаточний діагноз – ботулізм.

Ввечері того ж дня пацієнта
було транспортовано до інфекційного відділення лікарні міста Одеси для того, щоб ввести йому необхідну у такому випадку протиботулінічну сироватку.

«Цей  випадок захворюваності на ботулізм змотивував нас на те, щоб придбати таку ж сироватку й для нашої лікарні. Я вже дав відповідне розпорядження. Тим більш, що попереду весна, літо, коли ризик виникнення подібного захворювання зростає в рази»,– зазначив Віктор Дішлі.

Медики нагадують, що основною
причиною захворювання ботулізмом є вживання м’ясних та рибних консервів, ковбас, риби в’яленої, які містять ботулотоксин.