В Одеській області, де чоловік заразився сибірською виразкою, це не перший випадок

Велика рогата худоба — джерело сибірської виразки.

Чоловік, який підхопив сибірську виразку в Одеській області, перебуває у лікарні. Його стан задовільний. А фахівці шукають джерело інфекції.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

В Одеській області чоловіка госпіталізували з підозрою на страшну хворобу: що відомо

Наразі сільський двір, де проживає чоловік з матір’ю, засипаний хлоркою. А їхні три корови на двотижневій самоізоляції. Мати Валентина Алапой впевнена, що сибірку він підхопив на роботі. Чоловік скуповує велику рогату худобу.

Усе почалося з фурункула, який переріс у виразку. Лише за кілька днів, коли запалення стало сильнішим і піднялася температура, чоловік звернувся до фельдшера.

«Зараз він почуває себе краще, біль відійшла в нозі. Рана очищається, перев’язки робляться, антибіотики отримує», — повідомила в.о головного лікаря Саратської рай лікарні Наталя Сиротенко.

Кілька днів поспіль на їхньому подвір’ї  проводили дезінфекцію, і досі спостерігають за худобою.

Відео

В Одеській області чоловік підхопив сибірку – ветеринари шукають джерело інфекції

Сибірка в Одеській області. Небезпечну хворобу підхопив чоловік, що скуповує корів. До лікарів звернувся лише за кілька днів, коли його стан погіршувався. Утім хворого стабілізували і нині його життю загрози немає. Але тепер виклик для ветеринарних лікарів — знайти джерело інфекції. Щоб запобігти новим зараженням.

В Одеській області чоловік підхопив сибірку – ветеринари шукають джерело інфекції

Саме велика рогата худоба — джерело сибірської виразки. Від людини до людини захворювання не передається. Спори сибірки — з м’яса чи слини корів, а також з грунту чи води, потрапляють в організм людини через навіть невеликі рани. У групі ризику ті, хто часто контактує з сирим м’ясом або грунтом.

Під наглядом медиків нині уся родина хворого. Але головне – досі не виявили джерело зараження. Усі тварини здорові.

Випадок сибірки у цьому районі Одещини не перший. Два роки тому у сусідньому селі захворіла багатодітна родина. Вони контактували з м’ясом хворого теляти. Тоді село повністю закрили на кілька тижнів на карантин.

Місцеві жителі розповіли цікавий факт – села, в яких була зафіксована сибірка, розташовані уздовж однієї річки, а в її верхів’ях ще за радянських часів облаштовували скотомогильники. То ж спори сибірки, які живуть у ґрунті понад 80 років, просто могли потрапляти сюди з дощовою водою.

Тепер ветеринари хочуть дослідити тутешні ґрунти і знайти джерело сибірки, аби запобігти поширенню небезпечної хвороби у майбутньому.