В Одеському зоопарку через втручання відвідувачки загинула новонароджена косуля

Дівчина забрала у матері-косулі дитинча, оскільки подумала, що та його б’є.

В одеському зоопарку померло дитинча косулі / Фото УНІАН

В одеському зоопарку померло дитинча косулі / Фото УНІАН

В Одеському зоологічному парку через втручання відвідувачки загинула новонароджена косуля.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу розповів директор зоопарку Ігор Бєляков.

«Сумний випадок — косуля народила косуля на очах у відвідувачів, а одній дівчині здалося, що мама дитинча б’є, вона влізла у вольєр і витягла звідти новонароджену тварину», — розповів Бєляков.

Читайте такожВ Одеському зоопарку народилися дві білі лані

Він пояснив, що у парнокопитних народжуються вельми великі і міцні дитинчата. Відразу після народження вони мають встати на ноги й піти. При цьому, у самок вироблений інстинкт — коли дитинчата народжуються, матері підштовхують їх, допомагаючи встати.

«Відвідувачка вирішила, що краще за всіх знає, що відбувається. Вона так швидко влізла у вольєр, що охорона не встигла відреагувати… У результаті, мати потім не прийняла відібране дитинча, а всі зусилля наших фахівців виходити його не мали успіху. Малюк не встиг поїсти материнського молозива, тому був дуже слабкий і помер», — пояснив директор.

Він заявив, що відвідувачам не можна втручатися у процеси, що відбуваються в зоопарку. Його співробітники докладають максимум зусиль, щоб тварини утримувалися в умовах, наближених до їх природного середовища існування.

Крім того, категорично заборонено годувати тварин, оскільки це дуже для них небезпечно.

Як підкреслив Бєляков, раціон харчування всіх видів (тварин) розроблений на науковій основі, вони не голодні. Він зазначив, що відвідувачі годують тварин неправильними для конкретного виду продуктами і, в кращому випадку, така їжа не приносить користі. У гіршому — звірі від неправильного харчування гинуть.

Крім того, такого роду «підгодовування» завдає звірам психологічної шкоди. Як пояснив директор зоопарку, вони стають «жебраками» — замість того, щоб займатися своїм соціумом (зграєю тощо), випрошують у людей їжу, хоча, насправді, не голодні.

Бєляков акцентував, що в зоопарку встановлено відповідні стенди з попереджувальними написами, але відвідувачі їх ігнорують.

Довідка УНІАН. Одеський зоопарк розташований біля ринку «Привоз» з 1938 року.

Відвідування зоопарку становить понад 250 тисяч осіб на рік. Його колекція містить понад 260 видів, порядку 1570 екземплярів тварин, зокрема, близько 50 видів занесені до Червоної книги України та Міжнародної Червоної книги.

Зоопарк займає площу 6,3 га, близько 4 га з яких є експозиційними.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter