В селі на Одещині оленятко стало свійською твариною

logo


Тварину врятували, а коли підросте, збираються відправити до заповідника.

На Одещині родина врятувала мале оленятко. Знайшли його невдовзі після народження — воно було одне на полі неподалік водойми. Тепер оленятко стало улюбленицею усього села — подивитися на неї їдуть навіть із сусіднього райцентру, йдеться у сюжеті ТСН.

Вона гуляє на подвір’ї з іншою худобою, виділяється поміж тваринами лише красивими плямами на тілі та неабиякою цікавістю. Тих, хто заходить до пані Марії, чотиримісячне оленя зустрічає першим біля воріт.

«Вона змалечку з людьми, з дітьми. Все наше селище, всі її знають. Вона, коли кудись зникала, вони дзвонили, попереджали, що ось вона у нас, ви не переживайте», — розповідає господарка.

Її назвали Манюнею, бо коли онук пані Марії знайшов новонароджене оленятко в кукурудзяному полі, воно важило не більше п’яти кілограмів. Залишити беззахисну крихітку на самоті, каже підліток, не ризикнув.

Відео

На Одещині селяни врятували самотнє оленятко

Знайшли його невдовзі після народження — воно було саме на полі неподалік водойми. Тепер маля стало улюбленцем усього села, а подивитися на нього їдуть навіть із сусіднього райцентру. Що робитимуть з врятованим далі – дізнавалась ТСН.  

На Одещині селяни врятували самотнє оленятко

Знайду почали годувати коров’ячим молоком. В перші дні Манюня випивала по пів літра, але вже за кілька тижнів перейшла на п’ятилітрову норму.

«Корова отелилась, теляті було три дні, і нам довелося продати телятко, щоб виокремити її, тому що молока не вистачало», — каже пані Марія.

А тепер Манюня вже навчилася пастися. Вона не вибаглива у їжі, єдине — дуже любить квіти.

«Найбільше їй подобаються троянди. Вона обгризла повністю мої троянди. Вони зазвичай у мене цвіли по 2,5 метра заввишки, троянд море, а тепер нічого немає — тільки там на верхівці. І виноград, тільки не простий. У нас «Молдова» була — вона всю «Молдову» обібрала, не листя, а саме виноград», — розповідає жінка.

Опікуни Манюні вже почали задумуватися про її майбутнє. Кажуть — поки оленятко мале, ним усі тішаться, а як виростуть роги, може стати небезпечним, адже важитиме понад 100 кілограмів. Оскільки тварина ручна, випускати у дику природу бояться. Міркують, що найкраще для знайди буде переїхати до заповідника. Туди її візьмуть лише навесні, коли підросте. Тож цю зиму родину вмовили потримати Манюню у себе.

«З родиною я говорила і раджу їм нікому не віддавати оленятко. Нехай вони доглядають, все-таки, і нехай вони піклуються про нього, турбуються, щоб воно жило в добрі і злагоді, в затишку. Тому що жалко, вже вигодували», — каже сільський голова села Сінне Зінаїда Бурьян.

Для Манюні у дворі хочуть збудувати вольєр з дахом та випускати її на прогулянки, коли їй тільки заманеться. Манюню часто випускають бігати на поле, де її знайшли, але вона щоразу повертається до своїх рятувальників. Тож вони вже почали запасати знайді на зиму — сіно, кукурудзу та кабачки. Сусіди обіцяють допомогти з її улюбленим виноградом — все, аби вона почувалася найкраще.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук