В Україну намагалися ввезти тягач для американського танка Abrams

Закон і право
тягач

Одеські митники запобігли спробі незаконного ввезення тягача для американського танка Abrams, повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Співробітники Управління по боротьбі з контрабандою наркотиків і зброї Одеської митниці запобігли незаконному переміщенню через митний кордон України товару військового призначення.

До митного поста «Одеса-вантажний» в митному режимі переробки на митній території України було подано декларацію на ввезення вже уживаного сідельного тягача виробництва США нібито для цивільного призначення.

Однак, виходячи з характеристик сідельного тягача та інформації з відкритих джерел в мережі Інтернет, з’ясувалося, що транспортний засіб призначений для швидкісного переміщення американського основного танка Abrams на автопоїздах загальною масою до 105 т і відноситься до категорії «Системи для перевезення важкого устаткування».

Те, що це дійсно товар військового призначення, підтвердили також в Управлінні СБУ в Одеській області і в Міністерстві оборони України.

«Запобігання незаконному ввезенню і вивозу з України товарів військового та подвійного призначення, протидія контрабанді зброї — все це питання національної безпеки. Тільки за перший квартал цього року співробітники митниці зупинили 86 спроб незаконного переміщення через кордон зброї, боєприпасів, вибухових речовин, спецзасобів. Цей резонансний випадок з тягачем для танка в черговий раз демонструє, що проблема контрабанди є дуже масштабною і вимагає системного підходу», — прокоментував ситуацію заступник голови Держмитслужби України Руслан Черкаський.

Недостовірне декларування тягача військового призначення призвело до порушення митних правил, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Транспортний засіб вартістю 1,2 млн грн вилучено за протоколом про порушення митних правил.

Фото: UsiOnlineЧитайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.