Відроджений з попелу. Музей футболу в Одесі — храм гри для справжніх фанатів

logo
254945_vidrodzhenij_z_popelu_muzej_futbolu_v_ode.jpeg


Ідею створення такого клубу-музею — поки єдиного в Україні і такого, що не має аналогів у Європі — Еммануїл Ганєв, відомий у вболівальницьких колах України як Моня «Болгарин», який багато зробив для популяризації гри мільйонів в рідному місті, виношував довго. Вперше її вдалося здійснити в 2009 році, проте в 2013 році сильна пожежа повністю знищила рідкісні, ексклюзивні і раритетні речі, зібрані Ганєвим за десятки років. Практично відразу ж після пожежі почалися інтенсивні роботи з відновлення Музею. При цьому Еммануїл Георгійович ініціював створення скверу Історії футболу.

10 вересня 2016 року, в День фізичної культури і спорту України, у сквері Історії футболу відбулося відкриття Музею історії футболу. Поповнювали і поповнюють експозицію нового Музею «усім світом».

IMG_0023 (2).JPG
IMG_0030 (2).JPG

У величезному приміщенні площею 1200 квадратних метрів зібрані унікальні фотографії, книги, більше 1900 шарфів, 540 футболок та інших експонатів футбольної атрибутики.

IMG_0029 (2).JPG

Тут тепер два великі зали: перший зал присвячений історії становлення професійного одеського футболу, починаючи з 1878 року до сьогоднішнього дня, а другий зал розповідає про історію світового футболу — тут розміщуються колекції різних речей іменитих футболістів. У кожної речі своя цікава історія, свій шарм.

IMG_0032-horz.jpg

У сквері встановлено пам’ятник українським власникам «Золотого м’яча», яким щорічно нагороджується кращий футболіст Європи. У музеї проводяться екскурсії для молоді, зустрічі з ветеранами, тематичні вечори, дні пам’яті легенд футболу і багато інших заходів. Команди, які прибувають до Одеси на матчі УПЛ та Першої ліги вважають за честь відвідати Музей.

IMG_0035.JPG

Нещодавно привітність засновника та ідейного натхненника Музею і його співробітників відчули на собі члени команди сайту Спорт Олімп, за що їм щиро вдячні .

А поделиться?
Читайте также: