Викладачі, студенти та рятувальник: хто загинув у страшній пожежі в Одесі

logo


Оприлюднено попередній список загиблих у коледжі.

Зранку 12 грудня стало відомо, що жертвами пожежі стали 16 людей. З них двоє померли в лікарні, ще чотирнадцять були знайдені на місці трагедії. Список загиблих опублікував віцемер Одеси Андрій Котляр на сторінці у соцмережі Facebook. Однак, поліція зазначає, що офіційно впізнали чотири особи, для всіх інших робитимуть ДНК-тести.

«Станом на 6.45 12 грудня з-під завалів дістали останніх людей, які вважалися зниклими. Пошукову операцію завершено. Розпочато ремонтно – відновлювальні роботи», — повідомили у поліції.

Всього внаслідок пожежі постраждали 47 осіб, з них 16 загинули:

1. Ксенія Бабенко, 17 років.

пожежа одеса бабенко
Фото з відкритих джерел

Дівчина стрибнула з вікна 5 поверху охопленої полум’ям будівлі та впала на рятувальника Шатохіна Сергія. Пізніше він помер у лікарні. Медики розповіли, що Ксенію привезли до лікарні  №1 в агональному стані, вона померла через 15 хвилин після шпиталізації.

Дівчина була родом з села Новомиколаївка Кілійського району Одеської області. На батьківщині її характеризують як «відмінницю, прекрасну, сміхотливу, жваву дівчинку». 

Ксенія закінчила школу минулого року і приїхала вчитися до Одеси. Мама загиблої дівчини працює вчителькою.

 2. Ганна Бортюк, 43 роки.

пожежа одеса бортюк
Telegram

Викладачка коледжу з математики. Вона загинула, виводячи з охопленої вогнем будівлі учнів. У неї залишилося сиротами двоє дітей. Тіло знайшли 5 грудня.

3. Марионелла Коваль, 56 років

Секретарка коледжу. Останній раз спілкувалася з родичами о 7:00 ранку. З 14:00 телефон не в мережі. Тіло знайшли 5 грудня.

4. Кирило Трофимчук, 16 років. 

пожежа одеса трофимчук
Фото з відкритих джерел

Тіло знайшли 6 грудня. У день пожежі хлопець зателефонував матері, сказав, що задихається від диму і попрощався.

«Прошу молитв за упокій раба божого Кирила. Спи спокійно, синочку. Вогонь забрав тебе. Безглузда і жорстока смерть. Люблю тебе нескінченно», — написала його мати у Facebook.

До слова, торік родина поховала брата Кирила — Іллю. Він помер від саркоми Юінга у віці 16 років.

5. Наталія Третякова, 48 років. 

пожежа одеса третякова
usionline.com

Вона була викладачкою Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу та завідуючою відділенням правового напрямку коледжу.

Тіло знайшли 7 грудня, жінку впізнали родичі. 12 грудня її поховали. На церемонію прийшло більше сотні людей — викладачі та учні коледжу економіки і права, де працювала покійна, і інші одесити.

Колеги запам’ятали її, як дуже добру і чуйну людину, завжди готового допомогти в скрутну хвилину.

6. Олена Беженарь 24 роки

пожежа одеса беженарь
Фото з відкритих джерел

Лаборантка коледжу. Як розповіли батько і сестра Олени, зв’язок з нею пропав близько 10 години ранку, коли вона їхала на роботу в коледж. Тіло знайшли 7 грудня.

7. 7 грудня знайшли тіло, за яким проводиться експертиза.8. Сергій Шатохін, 38 років. 

Сергій Шатохін
facebook.com/ДСНС

Рятувальник, помер в лікарні №1 7 грудня. «Помер рятувальник Сергій Шатохін, який перебував у комі. Під час евакуації учнів коледжу пожежний впав із великої висоти й отримав важкі травми. Лікарі протягом трьох днів боролися за нього, але життя сміливого рятувальника обірвалася», – повідомив голова Одеської ОДА Максим Куций.

Як відомо, у Шатохіна залишилась дружина та троє дітей. Його сина вже перевели на бюджетну форму навчання.

9. 8 грудня знайшли тіло, за яким проводиться експертиза.
10. 8 грудня знайшли тіло, за яким проводиться експертиза.
11. 9 грудня знайшли тіло, особу встановлюють.

12. Галина Іванович, 65 років.

пожежа одеса іванович
Національна академія наук України

Співробітниця ІМБ НАН України. Вона обіймала посаду старшого наукового співробітника та була кандидатом біологічних наук (за спеціальністю Гідробіологія. Тіло знайшли 9 грудня.

13. Віра Соловей, 68 років.

пожежа одеса соловей
odessa.online

Тіло знайшли 11 грудня.

14. 11 грудня знайшли тіло, за яким проводиться експертиза.

15. Наталія Тарасова, 60 років.

пожежа одеса тарасова
Фото з відкритих джерел

Співробітниця бухгалтерії. О 10:00 зв’язувалася з донькою і повідомила, що знаходиться в коледжі. Тіло знайшли 11 грудня.

16. 11 грудня знайшли тіло, за яким проводиться експертиза.

Зазначимо, досі не упізнали шістьох осіб, саме стільки є у списку безвісти зниклих після пожежі. Однак, точні результати будуть відомі після тестів ДНК через 14 днів.

Офіційний список зниклих безвісти:

1. Юлія Маркіна 16 років. 

пожежа одеса маркіна
Фото з відкритих джерел

Студентка. Дівчина дзвонила рідним та казала, що опинилися посеред пожежі.

2. Людмила Чугуннікова 18 років.

пожежа одеса чугуннікова
Фото з відкритих джерел

Студентка. Востаннє з нею спілкувалися 3 грудня.

3. Катерина Пьяночкіна 16 років.

пожежа одеса пьяночкіна
Фото з відкритих джерел

Студентка. Була на заняттях на четвертому поверсі. О 10:12 повідомила телефоном батькові, що в коледжі пожежа і залишилася в бухгалтерії з Юлією Маркіною і двома бухгалтерами.

4. Вероніка Катишевська, 24 роки.

пожежа одеса катишевська
Фото з відкритих джерел

Співробітниця бухгалтерії коледжу.

5. Ірина Перлик.

Співробітниця бухгалтерії. Останній раз розмовляла з чоловіком о 10:12 повідомила, що задихається від диму і попрощалася з ним.

6. Борис Александров, 61 рік.

пожежа одеса александров
Фото з відкритих джерел

Директор Інституту морської біології. Дзвонила його секретарка Галина Іванович, яка повідомила, що в коледжі задимлення і він впав на підлогу. Просила допомоги.

Як заявив заступник начальника Головного управління національної поліції в Одеській області Сергій Шайхет, станом на сьогодні офіційно впізнано лише чотири особи. Інші загиблі будуть ідентифіковані після проведення генетичної експертизи.

«Слідчим було ухвалене рішення, що щодо інших загиблих потрібно провести 11 генетичних експертиз для встановлення особи. Обласне СМЕ обіцяє провести тести протягом 14 робочих днів», — сказав він журналістам.

Правоохоронці зазначають, що офіційно впізнали тільки чотирьох загиблих. Решта, чиї імена назвав віце-мер, упізнані попередньо по особистих речах.

У лікарнях досі перебувають – 10 осіб: семеро дорослих (5 пожежників знаходяться в ВМКГ Півд.регіону) та три підлітка.

Нагадаємо, вранці 4 грудня в Одесі загорівся коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Вогонь спалахнув на третьому поверсі будівлі й швидко розповсюдився на 4000 кв м. Рятувальники евакуювали близько 40 осіб. У результаті пожежі, постраждали майже 30 осіб. Крім того, від початку пожежі 14 осіб офіційно вважали зниклими безвісти.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов розповів, що після трагедії у дворі коледжу спілкувався з батьками. Вони нібито й розповіли, що в приміщенні не було опалення, тому, можливо, там користувалися обігрівачами. Поліція розглядає дві версії загоряння в коледжі: аварійна робота електрообладнання та навмисний підпал.Утім, правоохоронці знайшли розбіжності між показати свідків та реальними подіями. 

12 грудня стало відомо, що всі тіла дістали з-під завалів коледжу.

Головне про причини і наслідки пожежі в одеському коледжі читайте у матеріалі ТСН.ua.