Як в Одесі відкрилася перша автомобільна виставка

Цього дня, рівно 112 років тому, в Одесі відкрилася Виставка автомобілів для туризму та промислових цілей. Вона була організована Одеським автомобільним товариством, яке з’явилося у грудні 1911 року. До нього входили такі відомі на той час особи як барон Рено, Яків Руссо, брати Суручан і, звичайно,Фердинанд Цорн, який ще 1897 року став першим продавцем автомобілів у місті.

Перша автомобільна виставка проходила з 15 по 29 квітня у приміщенні Великого скетинг-ринку, призначеного для катання на роликових ковзанах та розташованому на вулиці Грецька, 48. Вхід для відвідувачів було відкрито з 10-00 до 22-00. Ціна вхідного квитка становила 25 коп., а в день відкриття та по четвергах – 50 коп.

Експозиція була поділена на три тематичні відділи: автомобілі, витратні матеріали та супутні товари, а також відповідну літературу, у тому числі з автоспорту.

Загалом було показано різні автомобілі майже двох десятків виробників, у тому числі й вантажні. Серед представлених марок відзначимо Adler, Baker, Benz, Buick, Sase, Dixi, Fiat, Ford, Komnick,Lorraine-Dietrich, Mercedes, Opel. Також потрібно згадати три автомобілі De Dion-Bouton ранніх років випуску, з моторами потужністю 3,75 – 4,5 к. с. та заокеанські машини Oldsmobile.

З нагоди першої виставки було виготовлено пам’ятні срібні жетонироботи відомого ювеліра Людвіга Пахмана. Аналогічна автомобільна виставка була проведена в Одесі й у наступному, 1913 році.