Як єдиний у Рені майстер будує дерев’яні човни

Як єдиний у Рені майстер будує дерев’яні човни

Можна порахувати по пальцях однієї руки човнярів півдня Одещини, які візьмуться побудувати дерев’яні човни різних видів. Такий майстер є в Рені, він обшиває човен так, що інші не зможуть повторити.

Андрій Федорович Соболенко більше 30 років працював у судноплавницькому цеху, який будував човни і для Придунав’я, і для Білгород-Дністровського району. За свою професійну діяльність майстер з Рені побудував більше ста човнів різних типів: шаланди, баркаси, каюки.

З 2010 року ренієць будує стародавні човни. Одна з реконструцій – стародавній фрігійський корабель «Гордій», виконаний за кресленням доктора історичних наук Ігоря Мельника, який з1988 року займається реконструкцією історії мореплавання. Андрій Федопрович розповів журналісту інформаційної агенції «Юг.Today» про племена з «народів моря», які жили в дельті Дуная 1200 років до н.е., рушили у бік Малої Азії, перетнули Босфор:

«Коли помер старий фрігійський цар, то оракулам було повідомлено, що той, хто з’явиться біля храму першим, той і буде царем. Це був Гордій, який насправді був звичайним пахарем.Попрацювавши у полі, він ішов у місто і підійшов до храму. До цього йому на ярмо, в яке були запряжені бики, сів орел. Орел – символ Зевса, який знаменував, що Гордій стане великим царем, збудує нове місто Гордіон, утворить нову державу».

Детальніше про будівництво човнів – у сюжеті інформаційної агенції «Юг.Today».

Наталія СЛОБОДЯНАСхожі новини