За 2 тижні дії нового закону в Одесі розмитнили лише 1 «євробляху»

logo


5 канал

Одеса

07.12.2018 17:35

На думку представників ДФС, одесити чекають, поки буде запроваджено спрощений порядок

За 2 тижні запровадження нових правил ввезення в країну вживаних автівок, в Одесі розмитнили лише одну на єврономерах. За Volkswagen Golf з литовськими номерами, якому 17 років, власник сплатив 60 тис. грн. Аби уникнути штрафу в 8,5 тис. грн, чоловік кожні 5 днів мав перетинати кордон з Євросоюзом.

За темою

>
В Україні розмитнили першу «євробляху» за новими пільговими умовами: скільки заплатили

Після запровадження нових правил розмитнення, українець вивіз машину до Литви, зняв з реєстрації та ввіз, як імпортний товар. А наступного дня отримав український державний номер.

Наразі діє пільговий акцизний збір при розмитненні вживаних автомобілів у розмірі 50%. Проте оформити зі знижкою можна лише одну автівку. Митники обіцяють, що найближчим часом має запрацювати спрощена система оформлення вживаних машин. За даними Державної фіскальної служби, в Україні за новими правилами розмитнено вже майже 600 автомобілів.

«Поки що напливу немає, бо є сенс дочекатись кілька днів спрощеного порядку. Станом на сьогодні є пільга у 50% акцизного податку, так він ще звільнить громадянина від оформлення посвідчення на реєстрацію в органах поліції. Тобто ще однієї дії для реєстрації авто в Україні не треба буде виконувати», – пояснив начальник управління Одеської митниці ДФС Андрій Артеменко.

Відео за темою