Зеленський ознайомився з ходом робіт з підйому танкера «Делфі», який зазнав аварії на узбережжі Одеси

Зеленський поцікавився, чи потрібна якась допомога – ДСНС, правоохоронних органів тощо.

В листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси зазнав аварії танкер «Делфі» / president.gov.ua

В листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси зазнав аварії танкер «Делфі» / president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський ознайомився з ходом робіт щодо підйому танкера «Делфі» (Delfi), який зазнав аварії на узбережжі Одеси в 2019 році.

Читайте такожВода в морі біля танкера Delfi абсолютно чиста — Одеська ОДА

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні главу держави на катері доставили до акваторії пляжу «Дельфін», де перебуває в напівзатопленому стані зазначений танкер.

Голова Одеської ОДА Максим Куций проінформував президента про ситуацію, зокрема про те, коли судно затонуло і що відбувається зараз.

Представник компанії Smart Marine Concept, яка проводить комплекс заходів щодо підняття судна, Дмитро Євдокимов пояснив, що роботи з видалення судна з узбережжя навряд чи вдасться завершити, як планувалося, до 20 липня. За його словами, форсування відповідних операцій може привести до того, що корпус танкера розколеться просто на пляжі. У такому випадку довкіллю буде завдано істотної шкоди.

Разом з тим Євдокимов пообіцяв укластися в зазначений термін.

Зеленський поцікавився, чи потрібна якась допомога – ДСНС, правоохоронних органів тощо.

Євдокимов повідомив, що допомога поки не потрібна, наразі роботи ведуть водолази. За словами представника компанії, специфіка робіт полягає в тому, що необхідно завести в корпус судна 17 спеціальних повітряних подушок, за допомогою яких танкер «вирівняють». Кожна з «подушок» має певний розмір і робиться на замовлення, залежно від обсягу, який займає попередня «подушка».

Зеленський попросив виконавця не затягувати з підняттям танкера. При цьому він наголосив, що в аварії танкера винен судновласник.

За словами президента, постійні зволікання з підйомом танкера показують, що «у нас імпотентна влада», підкресливши, що необхідно прибрати танкер так, щоб нафтопродукти не вилилися в море.

Як повідомляв УНІАН, в листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси зазнав аварії танкер «Делфі» (Delfi) з трьома українцями на борту. Через шторм його віднесло до пляжу «Дельфін» в Одесі. Водолази евакуювали трьох членів екіпажу. В результаті аварії танкера було забруднено узбережжя.

Також з’ясувалося, що у танкера були проблеми з судновими документами. В якості однієї з версій обговорювалася можливість його участі в незаконній дозаправці судів. Але Держприкордонслужба цей факт не підтвердила.

За версією слідства, танкер зазнав аварії через те, що капітан проігнорував попередження про шторм і відмовився від запропонованої допомоги, чим поставив під загрозу життя членів екіпажу і безпеку в акваторії Одеського морського порту. Надалі це судно почало дрейфувати і потрапило на мілину в акваторії порту.

Судновласник пообіцяв прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» до 31 березня 2020 року. Однак судно так і не прибрали з узбережжя в обіцяний термін через карантин.

21 травня мер Одеси Геннадій Труханов повідомив, що з борту «Делфі» стався витік нафтопродуктів. Тоді паливо, що витікло, оперативно прибрали.

21 червня було зафіксовано новий витік нафтопродуктів з аварійного танкера, площа «плями» досягла 400 кв. м. Чиновники запевнили, що її локалізовано за допомогою бонів.

23 червня депутат Одеської міськради Олександр Захаров повідомив, що від танкера розтікається забруднююча речовина в бік інших пляжів. При цьому він оприлюднив відповідний фотознімок, але ОДА факт витоку заперечувала.

Голова Одеської ОДА Максим Куций заявляв, що судновласник обіцяє прибрати танкер до 25 червня, але пізніше Адміністрація морпортів продовжила терміни до 20 липня.

26 червня в мерії заявили, що пляж «Дельфін» закритий для відпочивальників.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter