Головін заперечує дружбу із іншим обвинуваченим у справі про заволодіння контрафактними цигарками

Колишній очільник одеської поліції Дмитро Головін заперечив свої дружні стосунки з підприємцем — власником складів Олександром Чудаковим. Це сталося 26 вересня під час розгляду справи про контрабанду цигарок в Одесі у Вищому антикорупційному суді. 

Інформує з суду спецкор
Центру публічних розслідувань Катерина Петренко. 

Це кримінальне провадження за обвинуваченням ексначальника ГУНП в Одеській області Дмитра Головіна, його заступника Костянтина
Гейка та ще двох осіб у заволодінні контрафактними цигарками на суму понад 13 млн грн. У суді нині досліджували докази прокуратури —  протоколи огляду речей та документів у 9 томі. 

“Не було зустрічей між мною та Чудаковим. Мої адвокати провели аналіз всіх дат протоколу оглядів та документів і визначити, що вони не співпадають. Протоколи огляду не відповідають дійсності, я заперечую наявність зустрічей, що їх зафіксувало слідство. Говорити про якісь
дружні зв’язки між мною та Чудаковим у 2018 році недопустимо. Це Шайхет зустрічався з Капітанчуком, Гейко та Чудаковим, а не я. Неспроможні протоколи огляду і з юридичної, і з технічної точки зору”, —  висловився Головін. 

Адвокат Віталій Марфін вважає, що немає прямих доказів причетності обвинувачених до злочину, тому сторона обвинувачення, начебто, створює докази. Він не вважає доказами інформацію про перебування фігурантів у зоні
мобільних станцій, бо на його думку, це спростовує припущення детективів про те, що “базові станції якнайближче розташовані до ГУНП”. 

“Ці докази нічого не доводить в розрізі обвинувального акту”, — вважає захисник. 

Далі адвокат наголосив: незрозуміло, чому саме прокурор САП Андрій Перов проводив слідчу дію — протокол впізнання за фотознімками. Крім того, на його думку, цей доказ має грубі процесуальні порушення:

“Пред’явлення
особи для впізнання за фотознімками має винятковий характер. Вони мають не зазначати, яка особа проводила впізнання. Проте зазначили. Цей доказ треба визнати недопустимим”. 

Адвокатка Нонна Надіч клопотала про виклик і допит спеціаліста, який здійснював слідчу дію на досудовому розслідуванні щодо базових станцій. З її слів, це необхідно для “рівності прав” всіх сторін судового процесу. 

Суд погодився викликати спеціаліста — старшого
детектива НАБУ для роз’яснення змісту протоколу, фактично не для його допиту і перевірки знань, а для надання консультацій. 

Також ВАКС дозволив адвокату отримати доступ до речей та документів, які були в НАБУ, а не в поліції.  

Прокурор САП Ігор Гарванко продовжив представляти докази прокуратури. Він зачитав марки цигарок і їх вартість на 32 аркушах і зазначив, що загальна вартість цигарок, які були на зберіганні в ТОВ “Агат” — 48 мільйонів
гривень. 

Також обвинувач надав документи на підтвердження пов’язаності Головіна, Капітанчука та Демченка.

Справу продовжать розглядати 6 жовтня. 

8 вересня під час попереднього засідання ВАКС відмовився вести онлайн-трансляцію через загрозу обстрілів суду.

Нагадаємо, слідство встановило, що керівники приватних компаній у змові з екскерівниками
Нацполіції Одещини у 2018 році незаконно заволоділи великою партією контрафактної тютюнової продукції, яка мала статус речових доказів у кримінальному провадженні, що розслідували слідчі ГУ НП Одеської області. Після чого випустили її в незаконний обіг. Йдеться про партію обсягом у сім морських контейнерів.

У липні 2019 року НАБУ та САП
повідомили зазначеним чотирьом особам про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

У червні ВАКС пришвидшив передачу до суду кримінального провадження за підозрою колишнього начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Дмитра Головіна, його експершого заступника Костянтина Гейка та бізнесмена Олександра Чудакова у причетності до заволодіння цигарками.

Заставу обвинуваченого по справі ексочільника поліції Одещини передали на потреби ЗСУ.

Гроші громадського бюджету на 2022 рік планують витратити наступного року

Одеській міській раді пропонують перерозподілити бюджетні кошти у сумі 49 мільйонів гривень до резервного фонду. Про це повідомила директорка Департаменту фінансів Світлана
Бедрега.  Вона зазначила, що через те, що кошти передбачені на фінансування проєктів «Громадського бюджету», підпадають до категорії капітальних витрат, їх не можна використовувати через постанову Кабінету міністрів України … читати далi

Від початку роботи зернового коридору через порти Великої Одеси вивезли 5 мільйонів тонн збіжжя

Обсяг агропродукції експортованою з портів Великої Одеси, тобто з Одеси, Чорноморська та Южного, 27 вересня перевищила 5 мільйонів тонн від початку роботи «Зернової ініціативи». Про це повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури України. З 1 серпня з українських портів вийшло 231 судно з 5,3 мільйони тонн агропродукції для країн Азії, Європи …
читати далi

Мешканця Рені підозрюють у наведенні ворожих дронів на Одещину

Служба безпеки повідомила про викриття на Одещині російського агента, який розвідував місця дислокації та переміщення Сил оборони України на півдні регіону. Як стверджують у СБУ,
насамперед зловмисник збирав інформацію про місця базування підрозділів оборони ЗСУ, силових і правоохоронних структур, кількість особового складу та військової техніки. Крім цього, він встановлював точні координати блокпостів … читати далi

Тролейбусні маршрути в Одесі, що змінювалися після атак дронів, повернулись до звичної роботи

Робота низки тролейбусних маршрутів Одеси, які з 26 вересня змінювали з технічних причин, з 27 вересня знов відбуватиметься за звичайним алгоритмом. Про це повідомили у комунальному підприємстві «Одесміськелектротранс». Зокрема, маршрут №7 курсує між вулицями Архітекторською та Новосельського, маршрут №9 курсує між вулицями Інглезі та Рішельєвською, а маршрут №10 — між вулицями …
читати далi