Частковий доступ. Коли в Одесі відкриють пляжі: відповідь міськради

В Одесі та в Одеській області готують пляжі, на яких дозволять відпочинок із купанням у морі. Відповідне розпорядження днями підписав голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Які саме пляжі дозволять відкрити для відпочивальників, ще визначають, повідомили TRAVEL РБК-Україна у прес-службі Одеської міськради.

«Наразі Одеська міська рада проводить роботу щодо визначення ділянок пляжних зон, які можуть бути доступнимидля відвідування громадянами з метою оздоровлення та купання у морі в межах берегової зони, а також щодо їх відповідності вимогам наказу Одеської ОВА», – розповіла прес-секретар мерії Наталія Мальцева.

Після того, як підготовчі заходи будуть завершені, комісії обстежать ділянки, а акти обстежень направлять до Одеської обласної військової адміністрації для прийняття рішення про можливий частковий доступ до певних ділянок пляжних зон.

Голова Одеської ОВА Олег Кіперзакликав Одеську, Білгород-Дністровську та Ізмаїльську РВА провести відповідну підготовку пляжів до 10 серпня.

«Закликаю всіх укластися в строки, щоб уже цими вихідними Одещина могла зустрічати туристів. За прогнозом буде до +30, тож чекаємо всіх на наші найкращі в світі пляжі», – звернувся він.

Частковий доступ. Коли в Одесі відкриють пляжі: відповідь міськрадиФото: Попередження про небезпекумін в Одесі (gettyimages.com)

Офіційний дозвіл відкритися для купання отримають пляжі, які матимуть: захисні сітки, що унеможливлюють потрапляння мін;спостережно-рятувальні пости;буї;засоби гучного мовлення;укриття поблизу.

У червні в Одесі готувалися відкрити пляжі – від Ланжерону до 16 станції Великого Фонтану. Умовою була відгороджена сітками зона купання. Доступ до пляжів планували відкрити тільки у світлу пору доби.

Але після підриву Каховської ГЕС вода в морі була визнана забрудненою. Зараз якість води у Чорному морі відповідає санітарним нормам.

Тим часом в Україні можна провести відпустку із відпочинком у басейнах із гірками та хвилями. Аквапарки працюють у західних регіонах країни, куди українці найбільше їдуть відпочивати цього літа.

Термінові та важливіповідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.