«Будинок Магнера» в Одесі рекомендували включити до програми збереження культурних пам’яток

28 листопада 2023 р. 14:46

«Будинок Магнера» в Одесі рекомендували включити до програми збереження культурних пам’яток

Фотоколаж: Інтент

(Фотоколаж: Інтент)

Депутати-членипостійної комісії з питань планування забудови територій, міського дизайну, архітектури та охорони культурної спадщини вирішили рекомендувати колегам внести будинок у провулку Чайковського, 4 в Одесі до переліку тих, які планують ремонтувати у 2024 році.

Відповідне рішення комісія ухвалила на засідання 27 листопада.

Раніше в мерії наголошували, що міська влада не має ремонтувати цей будинок оскільки там створене об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, яке й має цимопікуватись. 

Проте під час засідання мешканці будинку, які були там присутні зазначили, що у переліку, який затвердив раніше виконавчий комітет є будинки за адресами провулок Чайковського, 12, провулок Чайковського, 14 та провулок Чайковського, 18, де також створені ОСББ. 

Окрім того, мешканці стверджують, що до засідання виконкому їхній будинок був у переліку, але потім його виключили.  

Раніше депутатка Одеської міської ради Ольга Квасницьказаявила, що зруйнована пам’ятка архітектури — «Будинок Фука» загрожує сусідній пам’ятці архітектури «Будинок Магнера»  в провулку Чайковського, 4.

Мешканці сусіднього «Будинку Магнера», стверджують, що через неналежний стан «Будинку Фука» почалося просідання стіни в них.   

У червні мешканцібудинку в провулку Чайковського, 4 у центрі Одеси влаштували 21 червня перформанс.

 «Будинок Магнера», входить в історичний центр Одеси та наразі знаходиться під протекцією ЮНЕСКО, розташований у провулку Чайковського, 4, практично на розі з Приморським бульваром.

Пам’ятка є частиною комплексу, який почали будувати наприкінці ХІХ сторіччя. НапочаткуXX сторіччя комплекс опинився у володінні одного з членів правління Бесарабсько-Таврійського банку Бориса Магнера, який влаштував тут масштабну реконструкцію із розширенням площ за допомогою надбудови на один поверх та повної зміни зовнішнього декору за проєктом архітектора Леоніда Чернігова.

Квартири у будинку здебільшого здавали в оренду, а після революції 1917 року у ньому оселили представників міської інтелігенції. 

Кирило Бойко