COVID-19: як працюють міські медзаклади Одеси

image
16 жовтня17:38

19

Міські лікувально-профілактичні заклади Одеси надають усі види ургентної медичної допомоги в повному обсязі.

На період перебування Одеси в «помаранчевій» зоні по COVID-19 планова госпіталізація та лікування в стаціонарі проводяться в таких випадках:- надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;- надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим;- надання медичної допомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;- надання паліативної медичної допомоги в стаціонарних умовах;- проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації в стаціонар, якщо їх перенесення несе значний ризик для здоров’я і життя пацієнтів.

Проведення планових операцій, які можуть бути відкладені без шкоди для здоров’я і життя пацієнтів, тимчасово припинено.

Пацієнтів госпіталізують у стаціонар на планове лікування після обов’язкового тестування на COVID-19 відповідно до стандартів, встановлених Міністерством охорони здоров’я України.

Амбулаторні медзаклади продовжують працювати з дотриманням застережних заходів щодо профілактики поширення COVID-19. При відвідуванні сімейного лікаря або педіатра рекомендовано записатися на конкретний час, щоб мінімізувати час перебування в закладі. У разі тимчасових перебоїв у роботі медичних електронних систем для онлайн-запису слід зв’язатися зі своїм сімейним лікарем за номером мобільного телефону, який вказаний у декларації, і записатися на прийом. При відсутності декларації можна зателефонувати в реєстратуру територіального Центру первинної медико-санітарної допомоги. 

Прийом пацієнтів вузькопрофільними фахівцями проводиться по електронних направленнях сімейних лікарів або педіатрів. В амбулаторних медзакладах рекомендовано обмежити кількість відвідувань пацієнтами, ургентна медична допомога лікарями-хірургами, травматологами, терапевтами, офтальмологами і іншими фахівцями надається в повному обсязі.

У жіночих консультаціях працюють чергові лікарі, акушери-гінекологи консультацій підтримують постійний телефонний контакт з вагітними, які перебувають на обліку. При порушенні стану здоров’я вагітна жінка повинна зателефонувати своєму лікарю або звернутися в пологовий будинок, у структурі якого знаходиться жіноча консультація.

Згідно з актуальними рекомендаціям ВООЗ, планова вакцинація може і повинна проводитися в період обмежень по COVID-19 для запобігання спалахам інфекційних захворювань. При проведенні щеплень слід дотримуватися рекомендацій і заходів профілактики COVID-19.

При появі симптомів респіраторної інфекції потрібно забезпечити самоізоляцію і негайно зателефонувати своєму сімейному лікарю. При відсутності декларації з сімейним лікарем можна зателефонувати на «гарячу лінію»:15-50 — безкоштовно зі стаціонарних телефонів;0-800-50-15-50 — безкоштовно з мобільних телефонів.