До Одеської міської ради увійшли нові депутати

ГоловнаНовиниМісцеве самоврядування

24 квітня 2024 р. 10:39

До Одеської міської ради увійшли нові депутати

Фотоколаж: Інтент

(Фотоколаж: Інтент)

Двоє нових депутатів Одеської міської ради, зареєстровані Одеською міською територіальною виборчою комісією — Андрій Шарашидзе та Марина Бойко 24 квітня вперше взяли участь у сесії.

Про затвердження їх депутатами повідомив насесії секретар виборчої комісії Альберт Байджанов. 

Комісія затвердила депутатів ще у березні. 

 Андрій Шарашидзе увійшов до складу міської ради як представник партії «Слуга народу», а Марина Бойко — від «Європейської солідарності». 

 Річ у тім, що на розгляд сесії 29 листопада 2023 року секретар ради Ігор Коваль вніс два проєкти рішень про дострокове припинення повноважень депутатів Олени Коробкової від фракції «Слуга народу» та Вадима Терещука від фракції «Європейська Солідарність».

Відповідно до статті 284Виборчого кодексу України, у разі дострокового припинення повноважень депутата міської ради, за рішенням виборчої комісії депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї організації партії.

У протоколі Одеської міської ТВК про результати виборів депутатів міської ради наступними за черговістю кандидатами від «ЄС» у виборчому окрузі, в якому обрано Вадима Терещука, йдуть ОлександрСауляк та МаринаБойко. Перший не подав заяву у комісію аби його зареєстрували депутатом тож комісія визначила наступного за списком — Марину Бойко.

Схожа ситуація склалася з Андрієм Шарашидзе з тією різницею, що Тігран Арутюнян — відмовився від реєстрації депутатом. 

Зазначимо, що Андрій Шарашидзе згадувався у заяві Служби державної безпеки Грузії про затримання вантажу вибухівки, яку ніби то намагалися провезти на територію російської федерації з Одеси.

Щодо депутатів від «Опозиційної платформи — За життя» то замість тих, що вибули зі складу міської ради нових не реєстрували через заборону діяльності цієї політичної сили в Україні.

Відповідно зараз фактичний склад Одеської міської ради налічує 59 депутатів із загального64. У двох депутатів від «Партії Шарія» були відкликані мандати за рішенням партії ще наприкінці 2021 року, а Іван Демченко, обраний від «ОПЗЖ», помер у вересні 2023 року.

Фото: Інтент/Наталя Довбиш 

Кирило Бойко