Ексголову селищної ради з Одещини виправдали від хабара, визнавши провокацію

Фрунзівський районний суд Одеської області виправдав колишню голову смт Захарівка від звинувачень в одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 вересня.

За матеріалами справи, чиновниця отримала 45 тисяч гривень за передачу в оренду пів гектара землі для будівництва магазину за складами та будівлями для виробництва харчових напівфабрикатів.

У липні 2017-го вона отримала 15 тисяч гривень, а у серпні — ще 30 тисяч, після чого була затримана. За місцем проживання обвинуваченої знайшли мічені гроші, загорнуті в газету. Водночас сама жінка провину не визнала, наполягаючи, що грошей не брала. Вона та її захисник стверджували про провокацію злочину та недопустимість доказів.

У підсумку суд дійшов висновку, що доказів для доведення вини не достатньо і вичерпані можливості їх зібрати.

По-перше, суд узяв до уваги долучені адвокатом кілька вироків судів, де заявник також фігурує у якості свідка-заявника або потерпілого, який неодноразово провокував службових осіб на скоєння посадових злочинів, коли посадовці нібито вимагали хабарі. Суд вирішив, що це безумовно свідчить про неодмінну провокативність дій свідка щодо обвинуваченої. Заявник мав неодноразовий та систематичний досвід участі в таємних операціях, що підтверджується вироками місцевих судів.

Заявник надав правоохоронцям власні 45 тисяч гривень для контрольованого вручення хабара, що вказувало на його особисту заінтересованість. Однак згодом до суду для допиту не прибув ні заявник, ні підприємець, якого він представляв. Тому суд не зміг їх допитати.

Крім того, прокурор не довів, що вживав заходів для своєчасного розкриття судових ухвал, якими надавався дозвіл на проведення НСРД. Ухвали розсекречені більш ніж через два роки після направлення обвинувального акту до суду та надані на дослідження суду без відкриття стороні захисту і без повідомлення про поважність причин їх не відкриття на стадії досудового розслідування.

З цієї причини суд вважає, що результати НСРД отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, у тому рахунку права особи на захист, а тому визнаються недопустимими доказами. Усі похідні докази, в тому числі, протокол огляду місяця події, під час якого вилучені гроші, також визнаються недопустимими.