Евакуація танкера «Делфі» з пляжу Одеси: коли це станеться і чим загрожує

Що активніші роботи на танкері, то небезпечніше наближатися до нього.

Затонулий на Одеському узбережжі танкер «Делфі», який наприкінці листопада 2019 року потрапив у кораблетрощу під час сильного осіннього шторму, готують до евакуації.

Після восьми місяців на одеському пляжі судно вирівняють та підіймуть понтонами, щоб нарешті відбуксирувати до Чорноморського порту. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Площа розливу палива із затонулого танкера «Делфі» в Одесі сягає до 400 кв.м: туристам радять не купатися

Наразі зовні довкола «Делфі» нічого не змінилося. Всі роботи відбуваються під водою. Водолази обстежили танкер. Кажуть, зробили унікальну роботу. Нічого подібного дотепер в України не було. Зокрема, роботизованого огляду внутрішніх приміщень судна.

Точної дати підняття поки що не називають. Утім, в Одеському морському порту визначили термін — до 20 липня. За словами представника судновласника, нині йдуть з випередженням графіка на кілька днів. Але від зайвого поспіху застерігає.

«Якщо цей процес зробити прискорено, судно може тріснути і ми отримаємо його в декількох частинах. Якщо це станеться, ми не зможемо його звідти дістати. Пиляти на часті — це затягнеться на дуже тривалий час і тоді це дасть найсильніше забруднення довкілля», — пояснив виконавець робіт із підняття судна Дмитро Євдокімов.

Підняти судно з дна та вирівняти його збираються за допомогою внутрішніх та зовнішніх понтонів. Кажуть, робота буде надскладною.

«Судно, яке обвішане м’якими понтонами, є досить вразливою метою для моря. Існує тільки два методи підняття суден — відновлення власної плавучості і прикладання зовнішніх зусиль. Ми маємо справу із комбінацією першого і другого методу», — каже незалежний експерт із суднопідйомних робіт Роман Шулевський.

Підняття судна за допомогою плавучих кранів неможливе. Кам’яний поріг позаду закриває шлях для будь-якого крана або буксира. До того ж в такому випадку ймовірність, що «Делфі» просто розламається на шматки, збільшується. Утім, підрядник певен, що урахував усі ризики. Відтак, план «Б» не знадобиться.

Що активніші роботи на танкері, то небезпечніше наближатися до нього.

«Там дроти електричні проходять в воді. Якщо буде лежати на камені, дитина або дорослий наступить на нього і буде удар струмом, ураження. Повітряні шланги теж під тиском», — додає  Дмитро Євдокімов.

Читайте також:

Затонулий в Одесі танкер Delfi можна прибрати не раніше вересня — Труханов

Вартість робіт тримають у секреті, але за припущеннями — це до пів мільйона гривень. Запевняють, що за все платить судновласник і з бюджету нічого не витратять.

Що буде з танкером далі, вирішать після обстеження. Солона вода могла так його пошкодити, що ремонт буде дорожчим, ніж саме судно. Тоді «Делфі» просто поріжуть на брухт.

Як повідомлялося раніше, із затонулого на Одеському узбережжі танкера «Делфі» продовжують витікати нафтопродукти. Попри те, що забруднення локалізували кілька днів тому, пляма активно збільшується і вже досягла сусідніх пляжів.