Фехтування. Андрій ЯГОДКА завоював право виступити в континентальному відборі на Олімпійські ігри-2024

Информация о материале 27 марта 2024 в 18:49

Провідний одеський шабліст Андрія ЯГОДКА за підсумками першого етапу олімпійської кваліфікації завоював право виступити у континентальному відборі на Ігри-2024.
Це стало відомо після етапу Кубку світу в Будапешті, який відбувся з 22 по 24 березня.

ПІДСУМКИ

За підсумками першого етапу олімпійської кваліфікації, яка проходив з 3 квітня 2023 року і офіційне завершиться 1 квітня 2024 року (офіційне завершення) Андрій ЯГОДКА (тренери – Олександр ВАСЮТІН, Олександр Красовський) набрав 35 очок і став першим серед українських шаблістів в олімпійському рейтингу (у другого — Юрія Цапа з Миколаєва – 24,5). В Будапешті Андрій, як і
Юрій, не вийшли в основному рейтингу, тож зберегли свої показники після етапу в Падуї. Ще один український шабліст — Олексій Стаценко – вийшов в 1/16 фіналу змагань і, набравши 4 очки, набрав 23,5 бали.

Континентальний відбір відбудеться в Дифферданжі (Люксембург) 27 квітня.

Найкращим для Андрія турніром в олімпійській кваліфікації стали етапи Кубку світу в Сеулі і Алжирі, де він вийшов в топ-16.

Найкращим за період олімпійської кваліфікації особистим турніром стали Європейські
ігри, де він посів 8-е місце, але ці змагання не входили в олімпійський рейтинг.

Yagodka team 01

КОМАНДНИЙ ТУРНІР

В командному турнірі Андрій, який перехворів на заключному тренувальному зборі перед етапом Кубку світу, участі не брав. Тим часом,
збірна України несподівано завершила боротьбу вже в 1/16 фіналу, програвши Гонконгу (40:45).

НАЙБЛИЖЧІ ТУРНІРИ

З 30 березня по 2 квітня в Києві відбудуться чемпіонати України з фехтування у всіх видах зброї (особисті і командні турніри), зокрема у шаблі: 30-31 березня – серед жінок, 1-2 – серед чоловіків.