Фехтування. Одеські спортсмени феєрично виступили на всеукраїнських змаганнях

Одеські спортсмени завоювали 5 медалей, з яких 3 золоті, на всеукраїнських змаганнях серед шаблістів, які відбулися наприкінці грудня (на фото: В центрі — одеський фехтувальник Андрій ЯГОДКА — переможець змагань).

ЯГОДКА І КРАВАЦЬКА

У «Всеукраїнських змаганнях найсильніших», які відбулися в Києві, чемпіоном став Андрій ЯГОДКА (тренери – Олександр КРАСОВСЬКИЙ, Олександр ВАСЮТІН). Він виграв чотири з п’яти боїв у групі і отримав четвертий номер при посіві олімпійки, де стартував з переконливої перемоги в 1/8 над киянином Романом Красновидом (15:3). Після цього Андрій змусив скласти зброю ще одного представника столиці Василя Гумена (15:6), а далі взяв гору над Юрієм Цапом з Миколаєва (15:12) та поставив золоту крапку перемогою над черкащанином Богданом Платоновим (15:10).

Kiev best 2021 06

У турнірі серед жінок Олена КРАВАЦЬКА (тренер – Олександр ВАСЮТІН) завоювала срібну медаль, програвши черкащанці Олені Прокуді з рахунком 12:15 в матчі, який, за інформацією пресслужби Національної федерації фехтування України, став справжньою прикрасою змагань. В групі Олена програла 2 бої з 6-ти і в основній сітці вона була посіяна лише під 8-м номером. В «олімпійці» вона перемогла Анну Дубову з Миколаєва (15:12), двох представниць Києва – Юлію Бакастову (15:10) і, в півфіналі, Олександру Мамонтову (15:10). Ще одна срібна призерка Олімпійських ігор-2016, яка представляє Одеську область, Аліна КОМАЩУК – посіла 7-е місце.

Kiev best 2021 02

Андрій ЯГОДКА, переможець «Всеукраїнського турніру найсильніших»:

— Починалися змагання досить важко, в групі не міг зібрати себе до купи насамперед інтелектуально. В олімпійці почувався вже впевненіше. На вирішальній стадії моїми суперниками були Юрій Цап та Богдан Платонов, які склали гідну конкуренцію – вийшли цікаві напружені поєдинки.

Відверто кажучи, на початку цього олімпійського циклу у мене були сумніви чи продовжувати спортивну кар’єру. Вагався, можливо варто змінити рід діяльності. Але потім ще раз подумав і зрозумів, що ще не готовий поставити крапку. Важливу роль зіграло потрапляння до вісімки на Гран-прі в Орлеані. Цей результат допоміг повірити в себе і переконатися, що я недаремно зробив такий вибір. Тож залишаюся ще на один олімпійський цикл, тим більше він всього три роки» (nffu.org.ua)

БРОНЗА МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКОЇ

16-річна Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА (тренер – Микита СТОЛБУНОВ) посіла 3-е місце на чемпіонаті України, який проходив у місті Нетішин Хмельницької області. В поєдинку за вихід в фінал вона програла майбутній переможниці — Софії Головкіній з Києва (12:15).

ДВА ЗОЛОТІ ШАБЛІ

Дві золоті медалі одеські фехтувальники завоювали у «Відкритих всеукраїнських змаганнях – етап «Ліги Миронюка», які відбулися в Києві за участю понад 100 учасників з Києва, Вишневого, Одеси, Миколаєва, Вінниці та Черкас.

У віковій категорії «2009-2010 рр.н.» серед хлопців найсильнішим виявився Нікіта ОБУХОВ (тренер – Микита СТОЛБУНОВ), серед дівчат – Анна СУВОРОВА (тренер – Олександр ВАСЮТІН). Оба спортсмени представляють КДЮСШ №13.

Нікіта виграв усі чотири бої «в пулі», і під другим номером стартував в олімпійці, де записав на свій рахунок три перемоги, зокрема у поєдинку за золото, долю якого вирішив один укол, проти лідера посіву киянина Михайла Бондаренка (12:11).

Анна СУВОРОВА без поразок пройшла груповий турнір і була посіяна під першим номером в основній сітці, де здобула три перемоги, зокрема у фіналі над киянкою Олександри Коссе (12:3). У півфіналі одеситка була сильніше Дар’ї Петрової з Миколаєва (12:3).