Фотоконкурс «Світ навколо, який я люблю»: серед переможців – керівник Будинку культури села Котловина

Фотоконкурс «Світ навколо, який я люблю»: серед переможців – керівник Будинку культури села Котловина

Фотоконкурс «Світ навколо, який я люблю»: серед переможців – керівник Будинку культури села Котловина

Підбито підсумки дистанційного фотоконкурсу «Світ навколо, який я люблю», присвяченого 20-річчю ухвалення Конвенції ЮНЕСКО «Про охоронунематеріальної культурної спадщини» та 15-річчю ратифікації її Україною. Про це повідомляє “Махала” з посиланням на Одеський обласний центр української культури.

Як повідомляється, основною метою фотоконкурсу є презентація різноманітності нематеріальної культурної спадщини та людей, які її практикують та охороняють, фіксація за допомогоюфотографій знань та практик, що стосуються людини, суспільства та природи, підвищити рівень знань на місцевому та національному рівні про нематеріальну культурну спадщину та розуміння важливість його охорони.

Конкурс організовано Одеським обласним центром української культури за підтримки громадської організації «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитованої в ЮНЕСКО та Одеській фотографічній асоціації.

Цього року на нього було подано 45 заявок та 260 фотографій. Учасникифотоконкурсу представляли громади всіх 7 районів Одеської області, а також був представник з Київської області. Члени оргкомітету (журі) відібрали на фотовиставку 50 фотографій, яка буде демонструватись в онлайн-режимі на інтернет-ресурсах Одеського обласного центру української культури.

Усього визначено 8 переможців, які були нагороджені дипломами різних ступенів. Серед них і завідувачка Котловинської філії комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Ренійської міської ради ГалинаБулгар зі світлиною «Ашик» – традиційна гра в кістки».

Зазначимо, що старовинна гагаузька гра «Ашик» часто включається до програми культурних заходів, які проводяться у Котловині. Наприклад, у неї могли пограти гості благодійного фольклорного свята «Хедерлез», яке відбулося у травні минулого року у рамках фестивалю гагаузької культури «Буджак ілдизи». Також вона включена в програмупроєкту «Дестинація Котловина» та в неї із задоволенням грають туристи, які приїжджають із екскурсіями до єдиного гагаузького села Ренійської громади.

Зазначимо також, що серед переможців і ще один учасник з Ренійської громади — зразковий обрядово-фольклорний колектив “Мугуруший”, художнійкерівник Олександра Сасі (Ліманська філія КУ “Центр культури та дозвілля”) — з роботою “Chiti-miti” — дитячий зимовий обряд”, який став володарем заохочувального диплома.