Голова Одеської ОДА закликав припинити спекуляції та маніпуляції

image

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький закликав припинити спекуляції та маніпуляції. Про це йдеться на сайті облдержадміністрації.

З урахуванням того, що напередодні опалювального сезону всі занепокоєні ситуацією, яка склалась із забезпеченням природним газом для опалення бюджетних установ та закладів соціальної сфери Одеської області, які мають власні котельні, голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів брифінг на якому роз’яснив, що насправді відбуваються з ситуацією щодо поставок газу, ціни на газ та як вирішується зазначене питання, у тому числі на державному рівні, для того щоб припинити різного роду спекуляції та маніпуляції з цього приводу, які мають місце.

«Одразу зауважу, що немає жодних підстав для зриву опалювального сезону! Існують об’єктивні обставини, які оперативно нами, як обласною держаною адміністрацією, спільно з Урядом вирішуються за для забезпечення сталого проходження опалювального періоду в наших лікарнях, школах та дитячих садочках тощо. В наслідок цінових коливань, постачальники природного газу відреагували та підняли ціни на свої послуги, у тому числі які надаються організаціям та установам, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів. В результаті, більшість постачальників газу не змогли би забезпечити виконання угод, укладених за результатами тендерних процедур з бюджетними установами, і постала загроза можливої відмови постачання газу за цінами на початок 2021 року» – зазначив голова Одеської ОДА.

Сергій Гриневецький нагадав, що з метою врегулювання проблеми постачання газу бюджетним установам, від 30 вересня 2021 року між Урядом та Асоціацією міст України і Палати місцевих влад був укладений Меморандум про взаємопорозуміння щодо врегулювання проблемних питань  у сфері постачання теплової енергії в опалювальному сезоні 2021-2022 років.

«Вказаний документ закріпив певні обов’язки та завдання для Уряду та органів місцевої влади, зокрема щодо захисту від ринкових коливань цін газу для бюджетних установ – надавши фіксовану цінову пропозицію державного постачальника «Нафтогаз трейдинг» в постачанні газу – 16 800 грн за тис куб метрів газу з ПДВ» – повідомив на брифінгу голова облдержадміністрації.

Сергій Гриневецький пояснив, що для того, щоб реалізувати цей пункт Меморандуму, кожній бюджетній установі необхідно пройти процедуру укладання договорів з державним постачальником, що займає певний час.

«Розуміючи заздалегідь ці обставини та наслідки, до яких може призвести вказана ситуація, я як голова комісії ТЕБ, спрацював на упередження виникненню можливих загроз відключення від газу об’єктів соціальної сфери, саме тому обласною державною адміністрацією і було проведено засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС» – роз’яснив Сергій Гриневецький.