«Головне мати підтримку»: в Одесі 101-річна жінка одужала від COVID-19

101-річна одеситка Євгенія Авраменко вилікувалася від коронавірусної інфекції. Вона перенесла хворобу у тяжкій формі, утім наразі жінка почуває себе набагато краще, розповіла її онука Олена Оробей.

Євгенія Авраменко за фахом лікарка. Під час війни вона працювала на фронті. Має статус людини з інвалідністю Великої Вітчизняної Війни 1-ї групи. Жінка захворіла на COVID-19 на початку березня. Коли показники сатурації сягали 83% жінка втрачала свідомість та задихалася.

В Одесі 101-річна жінка одужала від COVID-19Суспільне Одеса

«Я не знаю як захворіла. Почала пчихати, а потім піднялась температура. Я падала. Пам’ятаю, ось стояла, а потім раз і впала, ногу зламала», – розповіла жінка.

Євгенія Авраменко запевнила, нині почуває себе краще, аніж 2 місяці тому.

В Одесі 101-річна жінка одужала від COVID-19Суспільне Одеса

«Я трошки починаю ходити. Погано ще, але вже краще. Контактів в мене немає ні з ким зі сторонніх, лише з родичами», – пояснила Авраменко.

Перебіг хвороби у жінки був тяжким. Вона перестала рухатися, не могла самостійно ковтати їжу, не пила воду. Євгенію Авраменко не госпіталізували через нестачу вільних місць у лікарні. Тому її онука Олена Оробей самостійно робила крапельниці хворій вдома. Для цього вона змайструвала вдома саморобну підставку для крапельниці. Також Євгенія Авраменко була підключена до кисневого апарату.

В Одесі 101-річна жінка одужала від COVID-19Суспільне Одеса

Олена Оробей

«Лікарі мені сказали, що їй треба ставити крапельниці. Ці три тижні були важкими для мене. Тому, що бабуся сильно тяжко себе почувала. У неї вже почались набряки кінцівок, які утворються, коли людина помирає. Вона марила. Почала виривати внутрішньовенні. Лікарі мені порадили поставити зонд, щоб було якесь харчування», – поділилася Олена.

За її словами, щодня на необхідні ліки родина витрачала 2-3 тисячі гривень.

«Це і антибіотики, і ліки, аби підтримати серцеву діяльність. Для ветеранів війни ці речі мають бути безкоштовними», – зазначила жінка.

В Одесі 101-річна жінка одужала від COVID-19Суспільне Одеса

Наразі Олена Оробей продовжує піклуватися про бабусю. Жінка сподівається, що міськрада забезпечить можливість реабілітації жінки після лікування і компенсує витрати на медикаменти.

«Бабуся зараз сидить жива, здорова і голослива. І це, я вважаю, дуже обнадійливо для усіх, хто лікується від COVID-19 і будь-яких інших інфекційних захворювань. Тому, що все ж таки це можна зробити, але головне мати підтримку, – зауважила Олена.Читайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.