Громада з Одещини шукає інвестора для будівництва трояндового парку: чим може зацікавити локація

Доброславська громада на Одещині планує створити унікальний трояндовий парк. Ініціатива «Трояндова феєрія» передбачає будівництво не тільки трояндового парку, а й сучасного спа-готелю для залучення відвідувачів і туристів.

Про це повідомила голова Доброслава Людмила Прокопечко.

У чому суть

За словами Людмили Прокопенко, село Трояндове, відоме своїми
трояндами, має великий потенціал, але наразі використовується лише на 10%.

«Майже кожна родина у селі займається вирощуванням квітів. Створення парку дозволить не тільки підвищити рівень життя місцевих жителів, а й значно розширити туристичну привабливість району», — розповіла голова Доброслава.

Троянди села ТрояндовеТроянди села ТрояндовеФото:
Укрінформ

Для реалізації проєкту громада вже підготувала земельну ділянку площею 6 гектарів та підвела необхідні комунікації. Наразі ведуться пошуки інвесторів. Крім того, планується не лише вирощування квітів, але і їх переробка та створення крафтової продукції, яка буде реалізовуватися в трояндовому кафе.

Саме тому голова Людмила Прокопечко разом з менеджеркою проєкту вирушили до Нідерландів, де з 23 по 27 квітня відбудеться трейд-місія з обговорення шляхів економічного
відновлення України. Трояндовий проєкт неймовірного села також буде презентовано на цьому інвестиційному форумі.

«Вже розроблено бренд «Трояндова феєрія», і маємо проєкт парку. Ми розуміємо, що реалізувати це все дорого, але в межах відновлення України хочемо зробити село трояндовим центром не лише України, а й Європи», – розповіла
керівниця проєкту Альона Шихалієва.

Родинна справа — вирощування троянд

Ольга Чеботарьова – жителька села Трояндове, вона орендує 8 земельних ділянок, де росте понад 100 тисяч квітів неймовірної краси. Троянди вже 10 років – сімейна справа родини Чеботарьових.

Ольга ЧеботарьоваОльга ЧеботарьоваФото: Укрінформ

«Розумієте, Трояндове – фабрика з виробництва троянд. Ніде ви не знайдете в Україні людей, які б так знали це ремесло, від окулірування до зрізання шипів. Тут є все, щоб займатися квітникарством. У нас у городах замість картоплі ростуть троянди», – посміхається пані Ольга.

Жінка каже, що вона мріє, що проєкт
«Трояндова феєрія»отримає також і наукове підґрунтя, а місцеві займуться селекцією квітів. Попри війну, минулий трояндовий сезон для пані Ольги був найвдалішим за усі роки. Люди не перестали надихатися красою та оточувати себе нею – квіти розпродалися за 20 днів.

А що було раніше

Працівники «Міськзелентресту» Одеси
активно готують клумби для висадження віол, маргариток та інших весняних квітів.