Художниці з Одещини встановили рекорд України

Художниці з Одещини Світлана Нані зі своєю донькою Софією встановили рекорд України у категорії «Найбільша кількість картин з природного матеріалу на авторській виставці». Про таке повідомила кореспондентка Суспільного, яка була присутня на реєстрації рекорду.

Пейзажі, натюрморти та портрети створюють без пензля і фарб. Об’ємні картини вони роблять із зерен, насіння, кісточок плодів та рослин у комбінації з квітами, листям, травою, соломою, мохом, березовою корою.

Художниці з Одещини встановили рекорд УкраїниСуспільне Одеса

Художниця Світлана Нані

Художниці з Одещини встановили рекорд УкраїниСуспільне Одеса

У створенні картин жінки використовують техніку — флоромозаїка. Картини у цьому стилі Світлана Нані створює протягом 15 років.

«Почалося все з гуртка малювання. Туди я прийшла звичайною ученицею. Коли я вчилася у сьомому класі, я почала працювати з учителем. Зараз я можу працювати над картинами день, буває два, буває місяць роблю, буває навіть півроку. Ну і віддаю все, хочу зробити максимально точну картину, щоб можна було зобразити всі ідеї і всі почуття», – сказала художниця.

Її донька Софія розповіла про те, що картина «Материнська любов» створена з маку, кунжуту, кукурудзи, чіа та кукурудзяної муки.

Художниці з Одещини встановили рекорд УкраїниСуспільне Одеса

Софія Нані біля картини «Материнська любов»

Рекорд зареєстрували в Одеському історико-краєзнавчому музеї. Його зафіксував експерт Національного Реєстру рекордів України Віталій Зорін.

Художниці з Одещини встановили рекорд УкраїниСуспільне ОдесаХудожниці з Одещини встановили рекорд УкраїниСуспільне Одеса

«Ми кажемо про найбільшу кількість робіт зібраних на одній виставці. Для мене дуже великим відкриттям було те, що Світлана не тільки купляє складові своїх робіт, а і дещо вирощує», – розказав експерт.

Художниці з Одещини встановили рекорд УкраїниСуспільне Одеса

Загалом в Одеському історико-краєзнавчому музеї представили 65 робіт. З них 50 створила Світлана, інші 15 картин зробила її донька Софії. Подивитися виставку можна до 27 січня.

«Це дуже цікава виставка, тому що це така несподівана технологія, матеріал. Тобто створити з цього насіння, цих маленьких частин такі картини – це дуже великий труд, тому я дуже вражений цими картинами. Це дивовижні сюжети з історії України, з буття», – поділився відвідувач виставки Станіслав Кінко.

«Дуже незвична техніка. Така притаманна саме українській культурі, національній культурі. Все зроблено з натуральних матеріалів, що особливо цікаво. Дуже широка тематика», – розказала Ольга Рубльова, яка прийшла подивитися на картини.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області