Історичну браму, знайдену на смітнику у Львові, встановлять у іншому будинку

image

Автентичну браму, яку мешканці будинку на вулиці Меретина викинули на смітник, після реставрації не повернуть у цей будинок. Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Працівники комунального підприємства «Бюро спадщини» намагалися організувати зустріч із мешканцями будинку та запропонувати їм відновлення брами за програмою співфінансування. У такому випадку 70% вартості реставрації оплачує міська рада, 30% — мешканці.

«Коли ми прийшли вчора (26 жовтня,- ред.) з колегами на зустріч, то ніхто з мешканців не спустився, ми самостійно обійшли всі квартири у будинку. На жаль, змогли поговорити з мешканцями трьох квартир, куди вдалося достукатися. Коли ми з мешканцями говорили, то вони абсолютно негативно сприйняли інформацію про відновлення брам, про те, що це можна зробити в межах програми співфінансування», — розповів директор комунального підприємства «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Після цього працівники «Бюро спадщини» вирішили, що браму відновлять, та встановлювати її у будинку на Меретина, 8 не будуть. А підберуть для цього іншу будівлю.

За словами Павла Богайчика, будуть шукати будинок, який схожий за стилістикою, де брама була втрачена або замінена у радянський період. Туди і встановлять, після реставрації, знайдену браму.

Що відомо

Мешканці будинку за адресою Меретина, 8 замінили автентичну браму на металеві двері, а стару браму викинули на смітник. Там її знайшла архітекторка Христина Бадзян. Забрати браму в архітекторки зголосилися працівники «Бюро спадщини».
У Львові діє програма співфінансування для реставрації історичних брам. 70% вартості оплачує міська рада, 30% — мешканці. За словами начальниці управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, за цей рік за програмою співфінансування у Львові відреставрували 28 брам, ще 12 брам у роботі. Бюро історичної спадщини також отримало 180 заявок від мешканців.