«Катю, мама померла». В Одесі та області не вистачає місць для пацієнтів з коронавірусом — волонтер

20 жовтня, 16:41

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Коронавірус в Україні (Фото: МОЗ)

Коронавірус в Україні (Фото: МОЗ)

Жінка розповіла, що через переповненість лікарень місцева влада відкриває резервні районні лікарні, але вони не призначені для лікування людей з COVID-19.

«ОДА подає вже в резерв маленькі райлікарні, в яких є інфекційні ліжка. Але там, правда, більше нічого і немає: лікарів немає, обладнання — теж», — зазначила Ножевнікова.

Вона також підкреслила, що сьогодні офіційні дані про смертність в результаті зараження на коронавірус не відображають повну картину в регіоні, бо багато хто вмирає ще до приїзду швидкої допомоги. У приклад вона навела кілька трагічних повідомлень від родичів померлих.

«Катю, мама померла. Ми так і не дочекалися швидкої і не знайшли місце. Дивитися, як задихаючись вмирає рідна людина у тебе на очах — нестерпно», — йдеться в повідомленні.

Волонтер розповіла, що лікарі вже відмовляються приймати пацієнтів з коронавірусом, бо лікарні забиті.

«Чоловік — сатурація 70. 62 року після двох хімій. Пораження легенів 60%. Місць немає. У швидкої катаються кілька годин. Стан погіршується на очах. Подзвонила всім. Понад 20 дзвінків. У підсумку прямим текстом повідомляють, що у пацієнта рак гортані і мовляв «який сенс його брати». Ось так, мої хороші, медичне сортування почало діяти. Героя нашого ми таки в стаціонар запхали. З криками і погрозами», — заявила вона.

Вона також розповіла, що 9 з 10 госпіталізованих в Одеській області — не отримали щеплення від коронавірусу.

За минулу добу, 19 жовтня, найбільше випадків зараження на коронавірус в Україні зафіксували в Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Донецькій областях, а також в Києві.