Мінвідновлення має намір збільшити пропускну спроможність ПП «Рені» в 7,5 раза

Мінвідновлення має намір збільшити пропускну спроможність ПП "Рені" в 7,5 раза

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) працює над проєктом збільшення пропускної спроможності ПП «Рені» з нинішніх 40 до 300 вантажних транспортних засобів (ТЗ) на добу, розповів заступник міністра Сергій Деркач в
ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми вже готові розпочати проєктування пункту пропуску «Рені». Проте є питання щодо дороги, і ми будемо з ним звертатися до Євросоюзу. Наразі шлях, який веде до Рені, має по одній смузі в кожному напрямку. Цього недостатньо. Там потрібно збудувати як мінімум ще одну смугу, а то й дві, й тоді в нас буде гарний пункт пропуску», — сказав Деркач.

За його
словами, є домовленість із молдовською стороною щодо розвитку ПП «Рені-Джурджулешти-Галац».

«Хочемо побудувати спільний пункт пропуску на території України – «Рені». Маємо перемовини з Румунією про те, що в Галаці буде одразу їхній пункт пропуску, а молдовська частина буде виключно транзитною. Це значно пришвидшить час проходження вантажів», — уточнив заступник міністра.

Також, за його словами, розглядається питання, щоб ПП був виключно для комерційного транспорту і через нього
перетинали кордон виключно вантажні транспортні засоби, а також, можливо, автобуси. Приватний транспорт планується перенаправити на інші найближчі пункти пропуску, щоб розвантажити «Рені» й дати можливість проїжджати тільки вантажному транспорту.

«Зараз там (через ПП «Рені») проходить до 40 транспортних засобів – це ні про що. І це в напрямку портів! Як я вже казав, у нас на Ягодин в окремі дні їде до 680 транспортних засобів. Наша мета збільшити пропускну спроможність щонайменше до 300
вантажівок на добу», — пояснив Деркач.

Він також наголосив, що на зустрічі в Молдові 12 жовтня представники Євросоюзу підтвердили, що проєкт для них є пріоритетним, і вони мають намір сприяти його розвитку, щоб прискорити шлях до портів.

За його словами, наразі загальна цифра інвестицій усіх проєктів по Молдові — близько 8 млрд грн (це будівництво доріг, нових ПП, розбудова наявних пунктів пропуску, супутньої інфраструктури). Щодо ПП «Рені» — це близько 5,9 млрд грн.