Митники поділилися досвідом з курсантами Дунайського інституту в місті Ізмаїл (фото)

Днями в аудиторії Дунайського інституту Національного університету «Одеська морська академія» відбулася зустріч представників Одеської митниці з курсантами та студентами навчального закладу. Аудиторія, що була вщент заповнена енергією та бажанням вивчати, стала свідком інтенсивної взаємодії митників та майбутніх морських фахівців. Допитливі погляди студентів та цікаві запитання на тлі великого досвіду представників митної служби створили унікальний клімат для обмінузнань та поглиблення розуміння важливості митницьких питань. Захід відвідала і журналістка “Бессарабії INFORM”.

В аудиторії, що була тісно заповнена курсантами та викладачами, панувала особлива атмосфера, тому зустріч пройшла продуктивно. Серед спікерів були представники державної служби, зокрема заступник начальника Одеської митниці Дмитро Забавський, начальник управління по роботі з персоналом Ігорь Щербань, заступник начальника відділу провадженняу справах про порушення митних правил Дмитро Кептене, державний інспектор митного поста «Орлівка» Катерина Кисельова, головний державний інспектор відділу кінологічного забезпечення Костянтин Маляр, а також головний гість заходу – службовий пес Локі.

Митники поділилися досвідом з курсантами Дунайського інституту в місті Ізмаїл (фото)

Під час презентації Ігор Щербань розповів про багаторічний шлях розвитку митниці, підкресливши її ключову роль у забезпеченні ефективногофункціонування торговельних потоків та контролю за переміщенням товарів через портове місто. Він детально зупинився на професії митника, підкресливши важливість їх ролі в системі забезпечення митного контролю та збалансованого економічного розвитку регіону.

Митники поділилися досвідомз курсантами Дунайського інституту в місті Ізмаїл (фото)

Митники поділилися досвідом з курсантами Дунайського інституту в місті Ізмаїл (фото)

Підчас виїзного лекторію обговорювалися питання співпраці між митниками та майбутніми фахівцями морської справи. Також були розглянуті аспекти сучасних тенденцій у митній справі та виклики, які стоять перед цією галуззю в умовах глобалізації та швидкого розвитку технологій. Особлива увага була приділена кар’єрним перспективам та можливостям для молодих спеціалістів у митній службі. Спілкування виявилося надзвичайно плідним, а запитання студентів відображали їхній глибокий інтерес до професійноїдіяльності митників.

Неабияким гостем став службовий пес Локі – бельгійська вівчарка малінуа, який разом з головним державним інспектором відділу кінологічного забезпечення УБК та ПМП Костянтином Малярем зацікавив усіх присутніх своїми навичками, професійним підходом до служби та спільною взаємодією. Під час практичних вправ, спрямованих на виявлення та нейтралізацію закладок, Локі продемонстрував свою неймовірну ефективність. Та за декілька хвилин він виявив місце приховання, вражаючи нелише курсантів, а й викладачів.

Митники поділилися досвідом з курсантами Дунайського інституту в місті Ізмаїл (фото)

Митники поділилися досвідом з курсантами Дунайського інституту в місті Ізмаїл (фото)

Костянтин Маляр працює кінологом вже 20 років, підкреслюючи, що останні чотири роки були особливими завдяки його вірному партнерові – Боцману, який нещодавно помер внаслідок стресу, викликаного атакою російської армії під час несення служби на поромній переправі “Орлівка”. Боцман був з великим стажем та вражаючим досвідом, і за свою службу був нагороджений посмертно в номінації «Пошук наркотичних засобів» на ІІ церемонії “Чотирилапізахисники”. Спільна робота з псом, славетним і визнаним професіоналом у своєму роді, дозволила Костянтину Маляру вивчити та зрозуміти тонкощі цієї важливої сфери.

“Мені колись не дозволяли завести цуцика батьки. І коли я став вже дорослим, у мене був вибір – щось більш серйозне чи це. І я обрав саме роботу з собаками. Досі не шкодую”, – поділився Костянтин.

Але на зустрічі кінолог розкрив публіці деталі службового шляху нового учасника команди –Локі. Цей 11-місячний пес став наступником легендарного Боцмана. Костянтин поділився, що Локі – молодий і перспективний пес, який проявив себе дуже успішно в новій ролі та швидко адаптувався до службових обов’язків. Він розкрив таємниці щоденного життя свого партнера, який став його вірним другом після того, як чоловік вирішив забрати пса в знайомих, які не мали часу і турботи про цього енергійного песика. Локі годують сухим кормом, оскільки на робочому пості немає ані місця, ані часу дляготування їжі. Однак власник переконує, що йому вдається забезпечити псу всі необхідні поживні речовини через сучасні сухі корми. Важливою деталлю є те, що всі витрати на їжу та ветеринарне обслуговування Локі покриваються державними коштами. На випадок фінансових труднощів представники митниці готові надавати допомогу, виявляючи свою турботу та відданість своїм чоторилапим колегам, які служать на захисті кордонів та порядку. Він наголосив на великому потенціалі пса та його відданості службі.Чоловік зазначив, що пронести наркотики так, щоб Локі їх не помітив, – справжній виклик, який вони завжди успішно приймають.

“Ми під час підбору собак обираємо тільки тих, які люблять гратись зі своїм господарем. А потім, після відпрацювання умовного рефлексу, даємо потрібний запах. Це можуть бути наркотичні речовини, банкноти, запах зброї, вибухівки та янтаря”, – пояснив кінолог.

Перед початком служби кожна тварина проходить інтенсивну підготовку зпошуків наркотиків та валюти. А після успішного завершення пошукових операцій тварину заохочують грою, що, за словами Маляра, допомагає створити позитивне асоціативне середовище для чотирилапого службовця.