На дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – еколог

В акваторії двох одеських пляжів виявили залишки нафтоогороджувального екрану та металеві частини танкера Delfi. Про таке Суспільному повідомив еколог Владислав Балінський.

Він розповів, що виявив фрагмент нафтоогороджувального екрану на дні моря поблизу так званого Собачого пляжу, який по сусідству з пляжем «Дельфін», де затонув танкер Delfi. Еколог переконаний, що екран протягнули працівники Адміністрації морських портів України, аби затримати розповсюдження нафти з судна. Танкер підняли з води у вересні 2020 року, однак екран так і залишився лежати на дні, наголосив Балінський.

Журналісти Суспільного зателефонували до Адміністрації морських портів України, аби отримати коментар. Речниця АМПУ Олена Гіряєва попросила надіслати письмовий запит, після чого обіцяла прокоментувати ситуацію. Що ми й зробили.

На дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – екологСкрін: Владислав БалінськийНа дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – екологСкрін: Владислав Балінський

Фрагмент нафтоогороджувального екрану, який еколог виявив на пляжі

Він також зауважив, що у морі біля пляжу «Дельфін», де танкер сів на мілину, досі лежать металеві фрагменти судна, частини якорів та мотузки. Проте сміття, за його словами, перебуває за хвилерізом, поза зоною відпочинку людей.

У кінці травня директор департаменту муніципальної безпеки Віктор Кузнєцов повідомив, що водолази п’ять разів пірнали на місце аварії танкера Delfi. Звідти вони дістали уламки судна та очистили зону купання біля пляжу «Дельфін». Однак підняти великі уламки біля хвилеріза вручну їм не вдалося.

Тоді Кузнєцов зауважив, що територія за хвилерізом – це зона відповідальності Адміністрації морських портів України. Він запевнив, що департамент надішле лист-звернення до керівництва АМПУ, аби вони провели цю роботу.

Владислав Балінський також висловив занепокоєння через стан пляжів в Аркадії, Лузанівці, Крижанівці та Затоці. Там еколог виявив промислове сміття: автомобільні покришки та пляшки. Крім того, за його словами, на пляжі між селищем Крижанівка та Одесою поблизу оздоровчого комплексу «Молода гвардія» проступають стічні калюжі.

На дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – екологФото: Владислав БалінськийНа дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – екологФото: Владислав БалінськийНа дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – екологФото: Владислав БалінськийНа дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – екологФото: Владислав БалінськийНа дні моря в Одесі лишилися фрагменти танкера Delfi – екологФото: Владислав Балінський

Еколог пояснив, що в Аркадії стоки, які йдуть у море, не видно через товщу піску. Вони приховані під поверхнею та ззовні непомітні, однак чутно «неприємний» запах.

Що відомо22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі «Дельфін». На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу «Дельфін» в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу «Дельфін» до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальник кінців канату.23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області