На Одещині так і не запрацював парк “Куяльницький” створений два роки тому

В Одеській області так і не розпочав свою роботу, створений майже два роки тому Національний природний парк (НПП) “Куяльницький”. Про це стало відомо, 12 грудня під час засідання профільної депутатської комісії Одеської обласної ради з питань екології.

Нагадаємо, раніше миписали, що Президент України Володимир Зеленський 1 січня 2022 року підписав указ про створення на території Березівського й Одеського районів Одещини Національного природного парку “Куяльницький”.

В парламентській газеті “Голос України” тоді зокремаписали, що так завершилася боротьба, яка почалася ще в 1993 році. В ті роки Одеська обласна рада зарезервувала цю землю для створення заповідника, щоб зберегти унікальний лиман — місце функціонування не менш унікального бальнеологічного санаторію “Куяльник”.

Парк мав запрацювати на території в 10,8 тисячі гектарів земель державної й комунальноївласності. Це все в межах території Смарагдової мережі Європи («Kuialnytskyi Lyman UA0000143»).

Сьогодні, 12 грудня під час розгляду доповідної записки “Пропозиції щодо збереження та відновлення Куяльницького лиману” ДУ “Інститут ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України”, стало відомо, що нацпарк ще досі юридично не розпочав свою роботу, як природоохоронна територія.

В “Куяльницькому” по сьогодні так і не утворили адміністрацію, невизначено керівника і де-юреНаціональний природний парк не працює.

Історія виникнення та значення Нацпарку

Ще в березні 2021 року Уряд підтримав створення національного природного парку “Куяльницький” на території двох районів, що на Одещині.

В Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсівУкраїни зазначалось, що це дозволить зберегти природні комплекси та об’єкти в басейні лиману, які мають особливу оздоровчу, історико-культурну та наукову цінність. А також забезпечить розвиток водойми, як туристичного об’єкта.

До парку передали 10801,198 га земель державної та комунальної власності:

3490,6753 га в постійне користування;7310,5227 га включаються до його території без вилучення у землекористувачів.

Куяльницький лиман відомий як важливийрекреаційний і бальнеологічний об’єкт державного та світового значення. Він включений до списку 14 найцінніших лиманно-гирлових комплексів чорноморського регіону України. Тут є родовище лікувальних грязей та мінеральних вод.

Куяльницький лиман визнаний курортом державного значення – Куяльник.