На Одещині «Опора» заявила про спробу підкупу з боку кандидатів. Вони заперечують

Регіональна координаторка «Опори» Анастасія Матвієнко заявила, що на Одещині кандидати в депутати намагалися заплатити спостерігачу, аби він покинув захід. Натомість політики це заперечили та закликали «Опору» до діалогу.

За словами регіональної координаторки «Опори» в Одеській області Анастасії Матвієнко, представникам мережі стало відомо, що в етнопарку «Нью Васюки», що в селі Молодіжне, організовують безкоштовний вхід та безкоштовно роздаватимуть продукти харчування. Спостерігач мав з’ясувати, чи не було на заході політиків або ознак передвиборчої агітації. Утім потрапити на захід йому не вдалося через «спротив зі сторони кандидатів», запевнила Матвієнко.

Зокрема кандидати в депутати до Чорноморської міської ради Андрій Левченко та Василь Волошинов, який є власником етнопарку, нібито просили спостерігача «зникнути». Крім того Волошинов, за словами Матвієнко, пропонував спостерігачу гроші.

«Кандидат запитував спостерігача, скільки йому заплатити для того, щоб він зник. Спостерігача окружили декілька осіб, унаслідок чого він був змушений покинути захід, оскільки мав обґрунтовані підстави вважати, що ситуація загрожує його здоров’ю», – пояснила координаторка «Опори».

Спостерігач «Опори» Євген Шляхтін підтвердив слова Матвієнко на своїй сторінці в Facebook та повідомив, що вже подав заяву до поліції.

«Мені, як офіційному спостерігачу від громадської організації «Громадянська мережа «Опора», були запропоновані гроші, аби я не відвідував агітаційні заходи певної політичної сили. А після однозначної відмови, почалися погрози», – написав Шляхтін.

"Просили зникнути". На Одещині кандидат намагався підкупити спостерігача – ОПОРАFacebook / Євген Шляхтін

«Просили зникнути». На Одещині кандидат намагався підкупити спостерігача – ОПОРА

Суспільне звернулося за коментарем до Василя Валошинова. Він запевнив, що не пропонував грошей представнику «Опори», а спостерігач не правильно зрозумів питання.

«Я пропонував гроші? Це щось нове. У мене є свідок. Я запитував спостерігача, скільки йому платять, щоб він за мною слідкував. Бо я помічаю, що ця людина за мною слідкує. І я питав, мені було дуже цікаво, скільки йому за це заплатили. До того ж люди жалілися, що невідома людина їх фотографує, ставить провокаційні питання. Тому я вийшов подивитися», – розповів Волошинов.

"Просили зникнути". На Одещині кандидат намагався підкупити спостерігача – ОПОРАFacebook / Василий Волошинов

«Просили зникнути». На Одещині кандидат намагався підкупити спостерігача – ОПОРА

Він також підкреслив, що жодних заходів в етнопарку не проводили, адже це був «звичайний день». Також політик заперечив організацію безкоштовного входу для відвідувачів.

Згодом із Суспільним зв’язався ще один кандидат, який, за словами координаторки «Опори», просив спостерігача покинути територію. Андрій Левченко також заперечив спробу підкупу та повідомив, що представник «Опори» не представився та був без посвідчення.

“Я телефонував “Опорі”, намагаюсь зв’язатися, але Матвієнко не хоче зі мною говорити. У нас є відео спілкування з їхнім представником. Хоча він був навіть без бейджика. Я просто хочу дізнатись, що я поганого зробив. Я приїхав у вихідний день відпочити з родиною. І намагався дізнатися, навіщо ця людина знімає мене та мою родину. Він не представлявся, не казав, що від “Опори”. Просто сказав, що спостерігає”, – сказав Левченко.

Він також пообіцяв надіслати Суспільному відеозапис спілкування з представником «Опори» та заявив, що готовий особисто зустрітися з представниками мережі, аби надати пояснення щодо інциденту в етнопарку.

Додамо, адміністорка етнопарку у розмові з кореспонденткою Суспільного все ж підтвердила проведення певних заходів та наявність безкоштовного входу. Однак запевнила, що їжу там не роздавали, а «пригощали людей», а сам захід – частина «днів національної кухні».

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв’язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Що відомо

Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», у місцевих виборах планують взяти участь 59% українців, але 56% вважають, що після них ситуація у їхньому населеному пункті не зміниться. 27% українців думають, що вибори принесуть зміни на краще, а 8% — гірше.