На Одещині витрати на продукти харчування, напої і цигарки становлять 55% сімейного бюджету

Головне управління статистики в Одеській області розповсюдило прес-реліз, в якому стверджується, що харчова промисловість традиційно відіграє важливу соціально-економічну роль, яка полягає у забезпеченні населення життєво необхідними продовольчими товарами. У структурі сукупних витрат домогосподарств Одеської області витрати на продукти харчування, напої і тютюнові вироби становлять 55%.

Вагомим є внесок харчової галузі у промисловому комплексі Одеської області. У січні–серпні 2021р. на виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів припадало 27,0% (15,9 млрд грн)загального обсягу реалізованої у регіоні промислової продукції.

В регіоні виробляється 162 види харчової продукції. Так, у січні–серпні 2021р. вироблено 25,6 тис т хліба та виробів хлібобулочних, нетривалого зберігання, 22,4 тис т борошна пшеничного чи пшенично-житнього, 1,1 тис т виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, субпродуктів чи крові тварин та подібних виробів і харчових продуктів на їхній основі (крім виробів ковбасних з печінки та страв готових), 0,5 тис т сиру тертого, порошкового, голубого та іншого неплавленого, 407,9 тис т олій соняшникової та сафлорової та їх фракцій нерафінованих (крім хімічно модифікованих).

Фінансовим результатом до оподаткування великих та середніх підприємств із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів за  підсумками січня–червня 2021р. став прибуток  в обсязі 207,5 млн грн(позитивний фінансовий результат отримали 85,7% підприємств).

Шоста частина інвестицій, спрямованих у розвиток промисловості Одеської області, освоєно у галузі «Виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів» (у січні–червні 2021р. – 284,4 млн грн). Найбільшу частку освоєних обсягів капітальних інвестицій становили підприємства з виробництва олії та тваринних жирів та з виробництва  продуктів борошномельно-круп`яної промисловості, крохмалів та крохмальних продуктів.

На Одещині витрати на продукти харчування, напої і цигарки становлять 55% сімейного бюджету