На поточний ремонт доріг місцевого значення в Доброславській громаді залишився мільйон гривень

15 квітня 2024 р. 22:39

На поточний ремонт доріг місцевого значення в Доброславській громаді залишився мільйон гривень

Фото: Інтент/Тетяна Коломійцева

(Фото: Інтент/Тетяна Коломійцева)

Депутати Доброславської селищної ради 9 квітня, на позачерговій сесії затвердили програму «Благоустрою та розвитку інфраструктури на території Доброславської селищної ради на 2024-2027 роки».

Перший заступник селищного голови Максим Калюжний повідомив депутатам, що в цю програму входять різні питання – питання утримання доріг, вуличного освітлення,безпритульних собак, благоустрій, зазначає кореспондентка Інтента.

В програму по дорогах включено утримання доріг загального користування і комунальних. Відповідно до теперішніх умов, які склались в державі, селищна рада передала 2 мільйони гривень до бюджету Одеської обласної адміністрації для ремонту доріг загального користування і вже йде ремонт таких доріг – Доброслав — Вовківське та Ульянівка – Шомполи, — зазначив перший заступникселищного голови.

На поточний ремонт місцевих доріг залишилось в бюджеті 1 мільйон гривень. За його словами — всі об’єкти погоджені та проводяться відповідні ремонти. Перший заступник голови селищної ради зазначив, що капітального ремонту вуличного освітлення на даний час не заплановано. Ввечері центральними вулицями населених пунктівзабезпечується освітлення, кошти передбачені тільки на відновлення і поточний ремонт вуличного освітлення.

Програма також передбачає утримання зелених насаджень, парків, дотримання інклюзивності на об’єктах благоустрою – встановлення пандусів в парках Доброслава, яких поки що немає, — як зазначив Максим Калюжний.

Передбачається цією програмою також впорядкування та утримання кладовищ, сміттєзвалищ. Максим Калюжний повідомив присутнім, що в громаді є проблеми з безпритульнимисобаками, які перебувають на території селищної ради через безвідповідальних господарів, що викидають їх з дому.

На території місцевого базару проживає під контейнером собака з цуценятами й нікого не пропускає біля тієї території, кусає людей, через що виник скандал. Він зазначив, що під контейнером собаку важко дістати й тому чекають на спецавтомобіль, щоб перевезти собаку разом з цуценятами в більш безпечне місце.  Він також наголосив на тому, що стерилізація тварин вселищному бюджеті передбачена, але надійшла лише одна пропозиція від підприємства, яке знаходиться в Харківській області та пропонує стерилізувати за 4 тисячі гривень одну собаку.

Працівники цієї організації приїжджають відповідним транспортом, роблять вольєр і самі ловлять собак, на території вольєра роблять всі ветеринарнізаходи й тримають там собак 10 днів, після чого собак повертають на те місце, з якого виловили.

Максим Калюжний зазначив, що в будь-якому випадку оголосять тендер. Всі, хто бажає, мають право взяти в ньому участь. Також він повідомив депутатам, що орієнтовно 40 собак передбачається стерилізувати.

Розповів доповідач і про те,що обговорюється побудова притулку, який має бути приватний, а не комунальний, тому що на нього не вистачить коштів на утримання, але, за словами, Максима Калюжного, в ГОВЕРЛі вже заявили, що допоможуть з цим питанням.

Як зазначила голова селищної ради Людмила Прокопечко, що для громадськості, які переймаються долею безпритульних тварин є можливість написати проєкт і отримувати кошти з міжнародних організацій, які займаються цими питаннями, але поки що порозуміння міжкерівництвом селищної ради та громадянами, які небайдужі до долі безпритульних тварин немає – керівництво звинувачує активістів в бездіяльності, а активісти керівництво.

Тетяна Коломійцева