Напад на Віталія Устименка: суд залишив обвинувачених у СІЗО

Колегія суддів Приморського районного суду Одеси продовжила запобіжний захід обвинувачуваним у справі замаху на вбивство очільника ВО «Автомайдан» Віталія Устименка. Вони перебуватимуть під вартою до 10 грудня, повідомила кореспондентка Суспільного.

Під час судового засідання Станіслав Руденко заявив, що раніше не бачив потерпілого Віталія Устименко. За словами фігуранта справи, затримання було «необґрунтованим», оскільки прокуратура «підробила усі документи справи».

Юрій Гаврилюк просив суд про виправдання, бо ані його, ані Станіслава Руденка напад на Устименка «ніяк не стосується».

Станіслав Руденко та Юрій ГаврилюкФото: Суспільне Одеса

Станіслав Руденко та Юрій Гаврилюк

Прокурор Костянтин Мрихин звернувся до суддів з клопотанням, продовжити термін перебування обвинувачених в слідчому ізоляторі на 60 днів. Натомість адвокати Руденка та Гаврилюка просили обрати інший запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту та носіння електронного браслету. Однак судді продовжили тримання в СІЗО. Наступне засідання призначили на 4 листопада. За словами судді Сергія Кічмаренка, на ньому дадуть останнє слово обвинуваченим.

Устименко ОдесаФото: Суспільне Одеса

Віталій Устименко разом із адвокатами

Колегія суддівФото: Суспільне Одеса

Колегія суддів

Що відомо

5 червня 2018 року на громадського діяча та очільника одеського осередку ВО «Автомайдану» Віталія Устименка скоїли замах. Обвинувачені у нападі Станіслав Руденко та Юрій Гаврилюк були затримані у вересні 2018 року. Тоді їх помістили до слідчого ізолятору без права внесення застави. 18 червня 2019 року обвинуваченим продовжили запобіжний захід.
На засіданні 13 травня 2020 року обвинувачених знов залишили під вартою. Тоді адвокат Гаврилюка та Руденка з рішенням суду не погодився й заявив, що, на його думку, немає підстав тримати їх під вартою.
11 червня 2020 року до справи щодо нападу на Віталія Устименка долучили 5 томів документів. Це дані радіорозвідки, стенограми дзвінку до служби порятунку «102» та документи про предмети, які знайшли на місці подій. Адвокатка Устименка Світлана Попова звернулась до суддів з проханням викликати на допит свідка Євгена Лісицького, який у досудовому розслідуванні проходив як організатор у справі. Однак колегія з головуючим суддею Сергієм Кічмаренком відмовила у клопотанні.
4 вересня 2020 року обвинуваченим вкотре подовжили термін тримання під вартою на два місяці. На цьому засіданні Віталій Устименко зазначив, що свідчення обвинувачених непереконливі. За майже 2 роки проведених у СІЗО вони не можуть пригадати, де вони знаходились під час нападу, підкреслив Устименко.
19 жовтня прокурор Костянтин Мрихин вимагав визнати напад на Віталія Устименка особливо тяжким злочином. А також призначити обвинуваченим Юрію Гаврилюку та Станіславу Руденко по 10 років позбавлення волі та стягнути з кожного майже 46 тисяч гривень за судовий позов. Тоді ж сторона захисту просила виправдити обвинувачених. Адвокати заявили, що за висновками судово-медичної експертизи Устименку нанесли легкі тілесні ушкодження, які не були небезпечними для життя. Захист запевнив, що це унеможливлює обвинувачення Гаврилюка та Руденка в замаху на вбивство.