Обклали «даниною» імпортерів: затримані високопосадовці регіональних митниць

СБУ ліквідувала корупційні схеми, які діяли на митницях Київської, Рівненської та Одеської областей. Затримані троє посадовців, які входять до керівного складу митних органів

Про це повідомляє пресцентр СБУ, інформує RegioNews.

Фігуранти обклали «даниною» українських підприємців, якізаймаються імпортом зарубіжної продукції на територію нашої держави.

Так, у Рівному повідомили про підозру першому заступнику начальника обласної митниці. Посадовець налагодив схему систематичного вимагання хабарів за безперешкодне митне оформлення іноземних товарів.

У разі несплати – на перевізників очікували «додаткові» перевірки вантажів та супровідної документації. Це призводило до штучного затягування строків митного контролю і, як наслідок, зривало договірнізобов’язання імпортерів щодо своєчасної доставки продукції замовникам.

У Києві «на гарячому» затримали заступника начальника одного із митних постів столичної митниці, який здійснював регулярні «побори» з компаній зовнішньоекономічної діяльності.

За даними слідства, чиновник вимагав гроші з підприємців за нестворення штучних перешкод під час митного оформлення зарубіжних товарів.

До незаконної діяльності він залучив митного брокера, який виступавпосередником для ведення «переговорів» з імпортерами та передачі «на гору» одержаних хабарів.

В Одеській області викрили на корупції начальника одного із митних постів. Посадовець діяв у складі створеного ним злочинного угруповання, до якоговходили декілька підлеглих та митний брокер.

Зловмисники вимагали від імпортерів різні суми хабарів, які залежали від обсягів та виду товарів.

Трьом чиновникам митниці і двом їхнім спільникам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України.

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше правоохоронці викрили на корупції начальника одного з територіальних сервісних центрів МВС в Чернігівській області. Посадовець вимагав хабарі з підлеглих за кожну людину, яка успішно склалапрактичний іспит для отримання посвідчення водія.